شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 12:34 منتشر شده در مورخ: 1397/04/21 شناسه خبر: 1385190
رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی:
اگر ایران نفتی صادر نکند به کسی هم اجازه نمی دهد نفتی صادر کند
رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی گفت: اگر قرار باشد ایران نفتی صادر نکند به کسی هم اجازه نخواهد داد از منطقه نفت صادر کند. اینها حداکثر بتوانند 700هزار بشکه نفت جایگزین کنند و نمی توانند صادرات ما را کمتر از1و نیم میلیون بشکه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن خسروجردی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفت‌وگو با  تهران نیوز در ارتباط با تصمیمات اخیر ترامپ درباره نفت ایران اظهار کرد: من بعید می‌دانم امکان حذف نفت ایران باشد  و فکر نمی‌کنم که از ۱میلیون و نیم بشکه پایین‌تر بیایید و این ادعای ترامپ اشتباه است.

خسروجردی با بیان عدم موافقت کشورها با تصمیم ترامپ گفت: موفق شدن این تصمیم بعید است چرا که کشورهای که نفت ما به آنجا صادر می‌شود نوکر آمریکا نیستند که به دستور ترامپ چشم بگویند و این تلاش بی خودی است.

وی  با اشاره به خریداری نفت توسط چین، کره و چند کشور اروپایی از ایران بیان کرد: اروپاییان حدو ۷۰۰هزار بشکه خریداری می‌کنند و گمان نمی‌کنم با کسی که جنگ اقتصادی با آن‌ها راه انداخته است  همکاری کنند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی با تاکید به اظهارات و پیش بینی‌های آمریکایی‌ها مبنی بر افزایش قیمت نفت تا ۱۲۰دلار خاطرنشان کرد: قیمت نفت بالا می رود و ممکن است به ۱۲۰دلار هم برسد  و افزایش قیمت به نفع آمریکا است.

خسروجردی در مورد تحریم نفتی ایران و نخرید نفت کشور بیان کرد:  اگر قرار باشد ایران نفتی صادر نکند به کسی هم اجازه نخواهد داد از منطقه نفت صادر کند اینها حداکثر بتوانند ۷۰۰هزار بشکه نفت جایگزین کنند و نمی‌توانند صادرت ما را کمتر از۱و نیم میلیون بشکه کنند.

وی به موضوع بسته اروپا به ایران اشاره کرد و افزود:  اروپایی ها آن چیزی که درخواست کردند ایران نمی‌تواند عملیاتی کند چرا که به احتمال زیاد به مسئله موشکی ما گره خورده است و عملیاتی نیست و نهایتا اگر اورپایی‌ها نخواهند از این خواسته خود دست بردارند جنگی راه می‌افتد.

رئیس این اتحادیه خروج آمریکا از برجام را نقشه قبلی و هماهنگ شده با اوپا دانست و خاطرنشان کرد: این‌ها بر این باور بودند که اگر امریکا از برجام خارج شود می‌توانند ایران را تحت فشار بیشتری قرار دهند تا مقامات کشور بپذیرند در حالی که ایران این شرایط را نمی پذیرد و بعید می دانم این طرح موفق شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1385190
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی