شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1397/04/21 شناسه خبر: 1385237
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی :
۳۶۸ هزار نفر در سطح آذربایجان غربی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند
مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی گفت: حدود ۳۶۸ هزار نفر در سطح استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و به همراه خانواده ها حدود یک میلیون و ۱۱۵ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا  به نقل از اروم نیوز، مقصود مقدمی کیا صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب، اظهار داشت: ۳۶۸ هزار نفر در سطح استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و به همراه خانواده ها حدود یک میلیون و ۱۱۵ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

وی، افزود: در شرایط کنونی که وضعیت معیشتی مردم زیاد مناسب نیست حدود ۵۲ درصد در سطح کلان کشور است ‍و ۳۷ درصد ازجمعیت آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی، اظهار داشت: دلیل اصلی پایین بودن آمار افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان پایین بودن درآمد و کشاورز بودن مردم آذربایجان غربی است و امیدوار هستیم با کمک سایرارگان ها تحت پوششی را افزایش دهیم.

وی، افزود: اعتباری که برای آذربایجان غربی در نظر گرفته شده ۲۰۰۰ میلیارد ریال است و حدود یک سوم اعتبار به حساب بخش درمان واریز می شود.

مقدمی کیا، گفت: حدود ۷۰ هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی است و حدود ۸۴۰ تا ۹۰۰ میلیارد در سال حقوق پرداخت می کند و همچنین۷ هزار نفر بیمه بیکاری می گیرند.

وی، افزود: برخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کارافتادگی، بی‌سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی، درمانی و مراقبت‌های پزشکی به صورت بیمه حقی همگانی است.

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی توانسته است با طرح بخشودگی جرایم حدود ۷۵ دصد از بدهی های معوق را بازگرداند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1385237
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی