شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1397/04/23 شناسه خبر: 1385880
گزارشی از رهاشدگی بازار دخانیات؛
افزایش سرسام‌آور قیمت سیگار صدای دوپینگی‌های تبریز را درآورد/ سوءاستفاده سودجویان از نیاز سیگاری‌ها و بی‌توجهی مسئولان!
قیمت سیگار افزایش یافته است و آنانکه نسبت به مصرف این ماده نامطلوب عادت دارند، از سایر نیازهای خود چشم‌پوشی می‌کنند تا به هر قیمتی سیگار را تهیه نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  آناج، این روزها به دنبال افزایش نرخ ارز و گرانی اقلام مختلف مورد نیاز مردم پیام‌های زیادی از سوی مخاطبان درخصوص افزایش قیمت سیگار به تحریریه پایگاه خبری آناج منتشر می‌شود که حکایت از نارضایتی سیگاری‌ها از روند موجود دارد.

یکی از شهروندان تبریزی در این خصوص می‌گوید: سیگار هر روز گران می‌شود و هیچ نهادی در این زمینه گزارشی ارائه نمی‌دهد و این درحالیست که قیمت سیگارهای مختلف تا دو برابر افزایش یافته به‌طوریکه سیگار 2 هزار و پانصد تومانی اکنون به 5 هزار تومان فروش می‌رسد و وینیستون 4 هزار و پانصد تومانی در بازار به قیمت 9 هزار تومان عرضه می‌شود.

وی می‌افزاید: شاید عده‌ای افزایش قیمت سیگار را اقدامی مثبت تلقی کنند اما از این فضا سودجویان نهایت بهره را می‌برند و از آنجایی که می‌دانند عده زیادی به مصرف سیگار عادت کرده‌اند، قیمت‌ها را در فقدان نظارت به صورت سرسام‌آوری افزایش می‌دهند.

یکی دیگر از مخاطبان آناج با ارسال پیامی به تحریریه خبر عنوان می‌کند: برای آنانکه ماهیانه درآمد چند میلیون تومانی دارند افزایش نرخ سیگار مهم نیست اما برای کسانی که با قانون کار حقوق می‌گیرند افزایش 2 هزار تومانی نرخ سیگار مورد علاقه‌شان هزینه‌ی زیادی است.

آنطور که از تعدد پیام‌ها پیداست، بخش قابل توجهی از جامعه نسبت به افزایش قیمت سیگار اعتراض دارند اما از آنجایی که مسئولان این ماده مصرفی را قابل دفاع نمی‌دانند در نهایت چندان به این موضوع و مطالبه اهمینی قائل نیستند.

انتهای پیام/

 
  •  

 

http://dana.ir/1385880
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی