شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1397/04/23 شناسه خبر: 1385884
به دنبال قطعی مکرر برق و دعوت مردم به صرفه‌جویی؛
مسئولان آذربایجان‌شرقی در کجای مصرف صحیح برق قرار دارند؟/ آیا از میزان کولرها و روشنایی ادارات و نهادها کاسته می‌شود؟!
ابتدا باید بزرگان و مقامات صرفه‌جویی در مصرف برق را با صدور دستورالعمل و اطلاعیه برای زیر مجموعه تحت امر خود آغاز نمایند تا مردم نیز دنباله‌رو آنان باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، خاموشی‌های اخیر در شهر و قطعی مکرر برق مناطق مختلف تبریز امور جاری مردم را مختل کرده و داد مشاغل مختلف را درآورده است اما با این حال متولیان امر نبود برق در ساعاتی از روز را امری اجتناب‌ناپذیر می‌دانند و تنها راهکار کاهش میزان خاموشی‌ها را صرفه‌جویی عنوان می‌کنند.

باید قبول کرد ایرانی‌ها چندان اهل صرفه‌جویی نیستند و آمارها نیز نشان می‌دهد میزان مصرف انرژی در ایران اعم از برق، گاز و حتی آب بالاتر از استانداردهای جهانی و چندین برابر سایر کشورهاست و همین گواهی بر تفاوت ایرانی‌ها با سایرین است اما حال که کمبود برق و آب در مناطقی از ایران به عینه لمس می‌شود، همگان بر این امر واقف شده‌اند که پایان آب و برق یک شعار نیست و می‌تواند به حقیقت نزدیک شود.

در اینکه مدیریت برق و خاموشی‌ها یک رابطه دونفره است هیچ شکی نیست و چنانچه مصرف بی‌رویه باشد تامین برق نیز با مشکلاتی مواجه خواهد شد اما آیا تنها بایستی شهروندان صرفه‌جویی کنند یا آنکه مسئولان نیز پای کار بیایند؟!

کافی است به ادارات و ارگان‌های مختلف سطح استان آذربایجان‌شرقی سری بزنیم، آیا کولرها به صورت مستمر کار می‌کنند یا دقایقی نیز خاموش می‌شوند؟ آیا در مواجهه با بحران از میزان روشنایی فضا کاسته می‌شود؟ مسئولان ادارات و نهادهای مختلف چه تدبیری برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی اندیشیده‌اند؟

برای پاسخگویی به سوالات فوق لازم است مدیران عالی‌رتبه استانی پای کار بیایند و صرفه‌جویی را از خود آغاز کنند تا مردم نیز با آنان همگام شوند. نمی‌شود مردم را دعوت به صرفه‌جویی کرد اما خود به روند غلط مصرف انرژی ادامه داد.

انتهای پیام/

 
 

 

http://dana.ir/1385884
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی