شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:29 منتشر شده در مورخ: 1397/05/05 شناسه خبر: 1391168
خجسته در گفت‌وگو با دانا:
حدود 1700 نفر مدیر بازنشسته دولتی داریم که باید استعفا دهند/ طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در راستای جوانگرایی دولت تصویب شد/ گله جوانان متخصص از بکارگیری بازنشستگان در دولت
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از جوانان متخصص و توانمند ما به دلیل اینکه افراد بازشسته سرکار هستند نمی توانند در مناسب دولتی بکارگیری شوند ، باید بستری فراهم می شد تا این جوانان بر سرکار بیایند و افراد بازنشسته از سمت های خود کناره گیری کنند.

امیر خجسته، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان اظهارداشت: در حال حاضر تعداد 1700 مدیر بازنشسته در کشور وجود دارد که باید این افراد جای خود را با افراد تازه نفس و جوان بدهند و از سمت های خود استعفا دهند.

 

وی در خصوص دلیل تصویب چنین قانونی در کشور گفت: بسیاری از افراد جوان و فارغ التحصیل دانشگاه ها به ما گله می کردند که چرا بازنشسته ها را در دولت بکارگیری می کنند و ما بخاطر همین این قانون را تصویب کردیم تا افراد تازه نفس و جوان جایگزین افراد مسن و سالخورده در دولت شوند.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از جوانان متخصص و توانمند ما به دلیل اینکه افراد بازشسته سرکار هستند نمی توانند در مناسب دولتی بکارگیری شوند ، باید بستری فراهم می شد تا این جوانان بر سرکار بیایند و افراد بازنشسته از سمت های خود کناره گیری کنند.

 

خجسته با بیان اینکه کسانی که بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری نمی شوند باید استعفا دهند، گفت: کسانی که بر اساس بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور نیستند باید هر چه زودتر از سمت های خود کناره گیری کنند که تعداد این افراد در دولت 1700 نفر است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1391168
ارسال نظر
نظرات
حسن
1397/05/05 - 10:04
پاسخ
اینها کار نمی کنند هیچ و برای اقوام و فامیل خود مامن امن خیانت و رانت هستند . اکثرا چندین شغل دارند . من خودم بازنشسته ام و با مکافات زندگی میکنم . اما جوانان واجب هست کار کنند .
rateup 0
ratedown 0
اپارک داخلی