شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:24 منتشر شده در مورخ: 1397/05/06 شناسه خبر: 1391513
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در بازدید از مراکز خرید گندم دهگلان؛
پیش بینی تولید بیش از یک میلیون تن گندم در کردستان/ تاکنون 98 میلیارد تومان پول گندم کشاورزان پرداخت شده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در بازدید از مراکز خرید گندم دهگلان گفت: پیش بینی تولیدی گندم در استان بیشتر از یک میلیون تن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان به همراه مدیرکل غله، معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی، رئیس سازمان تعاون روستایی و مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی کردستان از مراکز خرید گندم هجرت و مائده قروچای و سیلوی ذخیره گندم رسالت شهر دهگلان بازدید کردند.


 در این بازدید خالد جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت خوب  تولید گندم در استان اظهار داشت: پیش بینی تولید گندم در استان تا این مرحله بیشتر از یک میلیون تن و  پیش بینی خرید هم 900 هزار تن است.


 وی افزود: در حال حاضر حدود 500 هزار تن گندم در استان خریداری شده اما آنچه که ثبت سامانه شده 430 هزار تن است که امیدواریم به میزان پیش بینی شده دست یابیم.


 جعفری گفت: کشاورزانی که  تا 27 تیرماه 97 در سامانه ثبت شده حدود 98 میلیارد تومان پول گندم پرداخت شده و امیدورایم که بقیه در سامانه بانک به مرور ثبت شود و طبق پیش بینین 50 درصد پول گندم بعد از 48 ساعت تحویل، پرداخت می شود.


 رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: در شهرستان دهگلان پیش بینی 130 هزار تن تولید گندم شده که تا این مرحله 80 هزار تن خریداری شده و 41 هزار تن آن درسامانه ثبت شده است.


وی افزود: با توجه به اینکه مراکز موقت خرید گندم داریم و گندم در حال حمل است که تاکنون حدود 40 هزار تن گندم از استان به دیگر استانها حمل شده است.


پیش بینی تولید 4500 تن کلزا در استان


 جعفری در ادامه با اشاره به کشت کلزا در استان گفت: پیش بینی این محصول در استان حدود 4500 تن است که خوشبختانه تا این مرحله حدود 4400 تن خریداری شده و احتمال دارد به 5 هزار تن برسد.


 وی افزود: در شهرستان دهگلان حدود هزار و 150 تن کلزا خریداری شده و پول این محصول مثل گندم به محض تحویل به مراکز خرید وارد سامانه پرداخت می شود و چونکه به کارخانه روغن کشی خارج از استان حمل می شود، روند پرداخت وجه آن بسیار خوب است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1391513
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی