شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:24 منتشر شده در مورخ: 1397/05/06 شناسه خبر: 1391547
بعد از گذشت 14 سال؛
تالار مرکزی سنندج در انتظار همتی مضاعف/ تکمیل پروژه تا 15 ماه دیگر
فضای فرهنگی موجود در سنندج زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست و گواه این مسئله بهره برداری از تالار فرهنگ سنندج است که بعد از 14 سال هنوز 30 درصد پیشرفت فیریکی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، یکی از مهمترین ویژگی های کردستان، فرهنگی بودن آن است که در عواملی از جمله زبان، ادبیات، لباس، سنت ها، موسیقی، رقص، جشن ها و مراسم خاص و صنایع دستی  و ... نمایان است و به شکل پویا در بین مردم این سرزمین جریان دارد.


 
مقام معظم رهبری در سفر پرخیر و برکت‌شان در سال 88 به کردستان این استان را سرزمین هنر و فرهنگ، مجاهد‌ت‌های خاموش و محبت و وفاداری معرفی کردند، و بر همین اساس می طلبد کوچه به کوچه استان و به طبع شهر سنندج مرکز فرهنگی باشد.


 
اما فضای فرهنگی موجود در سنندج زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست و گواه این مسئله بهره برداری از تالار فرهنگ سنندج است که بعد از 14 سال هنوز 30 درصد پیشرفت فیریکی دارد.

 


تالار فرهنگ در خیابان استانداری و روبروی ساختمان اداری استانداری کردستان واقع شده است که طی این سال‌ها زمین بایر و اخیرا اسکلت چند طبقه‌ای آن به صورت ناخوشایندی خودنمایی می‌کند.

 

 

در این مدت از وزرای فرهنگ و ارشاد، معاونان و سایر مسئولان کشوری گرفته تا مسئولان استانی بارها از این پروژه بازدید کرده‌اند اما باز هم تکرار وعده‌های خالی از عمل...

 

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: شرکت مهندسی ترپ موظف شده در صورت تامین اعتبار پروژه تالار مرکزی سنندج که ۳۰ درصد پیشرفت دارد تا ۱۵ ماه دیگر تکمیل کند.

 

 

 جلال قلعه شاخانی از واگذاری پروژه تالار مرکزی سنندج به شرکت مهندسی ترپ خبرداد و گفت: فراخوان واگذاری این پروژه به پیمانکار در سامانه تدارکات دولت اطلاع رسانی شد.

 


وی با اشاره به اینکه تنها شرکت های دارای رتبه اول و دوم مجاز به شرکت در این مناقصه بودند، عنوان کرد: بعد از اعلام و تا زمان پایان این فراخوان در مجموع هفت شرکت از جمله شرکت های ساختمانی انرژی سازه آبان، لقمان کار، تهران الاستیک، جاده، نقش و نماد محیط، مهندسی ترپ و بهطرح سنندج در این مناقصه شرکت کردند.

 

 


وی اعلام کرد: طی جلسه ای که با حضور شرکت های متقاضی در سنندج برگزار شد شرکت مهندسی ترپ، برنده این مناقصه اعلام شد.

 


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: مقدمات تنظیم قراداد با این شرکت در حال انجام است و یکی از مفاد اصلی قرارداد فی ما بین بهره بردار و پیمانکار تکمیل این پروژه در فاصله زمانی ۱۵ ماهه به شرط تامین اعتبار است.

 


قلعه شاخانی پیشرفت فیزیکی حال حاضر پروژه تالار مرکزی سنندج را ۳۰ درصدر کرد و گفت: براساس برآوردهای انجام شده اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ۳۱ میلیارد تومان است.  

 


با توجه به اینکه استان کردستان یک استان فرهنگی است و بزرگان زیادی را هم به حوزه فرهنگ و هنر کشور معرفی کرده است، وجود زیرساخت‌های فرهنگی نیاز ضروری امروز استان است که امیدواریم مسئولان این مسئله را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

 


انتهای پیام/

http://dana.ir/1391547
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی