شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:28 منتشر شده در مورخ: 1397/05/06 شناسه خبر: 1391601
پزشکیان خبر داد؛
اموال موسسات مالی و اعتباری به مناقصه گذاشته می‌شود
نایب رئیس مجلس، آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه درباره مشکلات موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای‌اسلامی در گفت وگویی ضمن تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، اظهار داشت: در این نشست گزارشی درباره مشکلات بانک‌ها و اشکالات به وجود آمده ارائه شد که براساس آن بانک‌ها نتوانستند سپرده‌های، سپرده‌گذاران کاسپین را پرداخت کنند؛ لذا زمانی که گلایه سپرده‌گذاران درباره عدم پرداخت مطالبات منتقل شد بانک مرکزی قبول کرد که اشکال از سوی آنها بوده و مقرر شد که این اشکالات حل شود.

وی در همین راستا افزود: اگر مشکلات پرداخت مطالبات رفع نشد سپرده‌گذاران اطلاع دهند تا مشکل پیگیری رفع شود، چراکه در چارچوبی مشخص شده، می‌توان مشکلات را پیگیری کرد.

نایب رئیس اول پارلمان با بیان اینکه گاهی در برخی شعب و موسسات مشکلی ایجاد می‌شود که نمی‌توانند سپرده‌ها را پرداخت کنند که  اگر اطلاع‌رسانی شود، می‌توان این مسائل و مشکلات را پیگیری کرد، ادامه داد: تصمیمات اخذ شده برای پرداخت مطالبات تا سقف یک میلیارد تومان تصمیم هیئت نمایندگان سه قوه بوده و لازم الاجرا است، بنابراین قطعا سپرده‌ها تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت می‌شود و مشکلی برای پرداخت این مبلغ وجود نخواهد داشت و درباره مابقی موارد قوه قضاییه باید اقدامات لازم را انجام دهد.

پزشکیان که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است با اشاره به اینکه در نشست اخیر روند شناسایی اموال و دارایی‌ها مورد بحث قرار گرفت، یادآور شد: در این جلسه تصمیم‌گیری شد که اموال موسسات به مناقصه گذاشته و میزان دارایی‌ها محاسبه شود تا خطوط اعتباری گشایش یافته و تسویه شود و سپس اگر دارایی ها کفاف داد سایر سپرده‌ها پرداخت شود.

وی با تاکید بر اینکه شروع فرآیند مناقصات باید توسط رؤسای سه قوه امضاء شود و سپس روال قانونی خود را طی کند، اظهار داشت: براساس برآوردها اموال تا سقف یک میلیارد تومان سپرده را کفاف می‌دهد و برای پرداخت مابقی مطالبات، سپرده‌گذاران باید در شناسایی کمک کنند و اگر اطلاعاتی داشته ارائه دهند.

نماینده مردم تبریز در مجلس درباره پرداخت مطالبات ثامن الحجج با اشاره به اینکه برای متهم این موسسه قرار بازداشت صادر شده است، تصریح کرد: برای این موسسه نیز باید تا سقف یک میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شود، چراکه بانک مرکزی خط اعتباری آن را باز کرده است.

انتهای‌پیام/

http://dana.ir/1391601
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1397/05/06 - 09:15
پاسخ
تا چند سال دیگه این نهضت ادامه داره ؟؟؟؟؟؟؟تا کی صبر کنیم که شما امضای بفرمایید
rateup 1
ratedown 0