شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1397/05/07 شناسه خبر: 1392175
رئیس جمهور سابق ارمنستان بازداشت شد
وکیل رابرت کوچاریان در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد دادگاهی در ارمنستان حکم بازداشت موکلش را به اتهام تلاش برای به دست گرفتن غیرقانونی قدرت صادر کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج ، دادگاهی در ارمنستان حکم بازداشت رابرت کوچاریان رئیس جمهور سابق ارمنستان و از رهبران چته ارامنه قره باغ حاضر در ساختار قدرت این کشور را به اتهام تلاش غیرقانونی برای به دست گرفتن قدرت صادر کرد.

کوچاریان که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ میلادی به عنوان دومین رئیس جمهور ارمنستان فعالیت کرد، در محل دادگاه بازداشت شد.وی با رد اتهامات وارد شده علیه خود، آنها را آلوده به انگیزه‌های سیاسی خواند.

این درحالی است که بازپرسان پرونده، کوچاریان را به تلاش برای لغو یک فرمان قانونی در جریان وقایع پس از انتخابات ۲۰۰۸ در این کشور و انتخاب سرژ سرکسیان به سمت رئیس جمهور ارمنستان متهم می کنند.

گفتنی است در جریان انتخابات سال ۲۰۰۸، مخالفین با برگزاری تظاهرات از فوریه تا مارس به نتایج این انتخابات اعتراض نموده و مدعی شدند؛ نامزد موردنظر آنها لئون پطروسیان برنده انتخابات است.

پلیس ارمنستان با سرکوب معترضین و متفرق کردن تظاهرات مسبب کشته شدن ۱۰ نفر از شهروندان ارمنی شد، و در نهایت، دادگاه قانون اساسی نتایج انتخابات ۲۰۰۸ ارمنستان را تأیید کرد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1392175
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی