شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:40 منتشر شده در مورخ: 1397/05/09 شناسه خبر: 1393092
در نشست شورای امنیت ملی ترکیه مطرح شد؛
اظهارات تهدیدآمیز آمریکا علیه آنکارا غیر قابل قبول است
بیانیه نشست شورای امنیت ملی ترکیه اظهارات تهدیدآمیز آمریکا علیه کشور را بی حرمتی به روابط دو جانبه و غیرقابل قبول دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج: نشست شورای امنیت ملی ترکیه که در کاخ ریاست جمهوری بئش تپه در آنکارا برگزار شد، اظهارات تهدیدآمیز آمریکا علیه این کشور را بی حرمتی به روابط دو جانبه تلقی کرده و این موضع گیری را و غیرقابل قبول اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: تصمیمات و اظهارات آمریکا برای مشروط ساختن پروژه های مربوط به صنایع دفاعی ترکیه که به تمام تعهدات خود پای بند است، بر خلاف معاهدات بین المللی بوده و به همکاری های استراتژیک و روابط دو کشور آسیب های جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

در بیانیه پایانی نشست امروز توافق با آمریکا بر سر منبج در یافتن راه حلی برای بحران سوریه موثر ارزیابی شده و آمده است: در این راستا برای خارج کردن " پ.ک.ک- پ.ی.د-ی.پ.گ " از منبج بر نقشه راه تعیین شده تاکید شد. تدابیر لازم برای بازگشت مردم سوریه به خانه هایشان پس از برقراری امنیت مورد بازبینی قرار گرفت.

در این نشست آخرین تحولات داخلی و خارجی که امنیت کشور را تهدید می کند مورد بررسی قرار گرفته و ضمن ارائه معلومات درباره عملیات های برون مرزی و داخلی علیه گروه های تروریستی به ویژه فتو، پ.ک.ک-پ.ی.د و داعش، بر ادامه مبارزه با عزم و جزم راسخ تاکید شد. از جامعه بین المللی نیز همین انتظار را داشته و اقدامات همراه با استاندارد دو گانه را غیر قابل قبول می داند.

در این بیانیه با اشاره به پیگیری نزدیک تحولات مربوط به دریای اژه و شرق دریای مدیترانه، بر اراده ترکیه برای حفظ حقوق و منافع این کشور در دریاها تاکید شد.

انتهای پیام/

 
 

 

http://dana.ir/1393092
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی