شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:39 منتشر شده در مورخ: 1397/05/13 شناسه خبر: 1394290
رئیس حوزه هنری کُردستان خبر داد؛
راهیابی فیلم کوتاه « فیلمساز کُردستانی » به سیزدهمین جشنواره جهانی «ساپورو»
رئیس حوزه هنری کردستان گفت: آخرین آغوش ساخته سامان حسین‌پور در این رویداد حضور دارد و با فیلم‌هایی از کشورهای: کانادا، چین، چک، دانمارک، استونی، فرانسه، روسیه، هلند، آلمان، ژاپن، یونان، هند، ایرلند، کره جنوبی، ایتالیا، لبنان، سنگاپور، اسپانیا، سوئد، سوئیس و... به رقابت خواهد پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امین مرادی رئیس حوزه هنری کُردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: این جشنواره در سیزدهمین دوره‌اش میزبان یک فیلم کوتاه به نمایندگی از ایران است.

 
 
وی گفت: آخرین آغوش ساخته سامان حسین‌پور از تولیدات حوزه هنری کردستان، در این رویداد حضور دارد و با فیلم‌هایی از کشورهای: کانادا، چین، چک، دانمارک، استونی، فرانسه، روسیه، هلند، آلمان، ژاپن، یونان، هند، ایرلند، کره جنوبی، ایتالیا، لبنان، سنگاپور، اسپانیا، سوئد، سوئیس و... به رقابت خواهد پرداخت.
 
 
 
وی افزود: آخرین آغوش داستان خانواده‌ای است که آنچنان سرگرم موبایل و فضای مجازی هستند که حتی متوجه مرگ یکی از اعضای خانواده شان نمی‌شوند.
 

مرادی یادآور شد: در کنار سامان حسین پور که نویسندگی، کارگردانی و تدوین این فیلم را بر عهده داشته است، زانیار لطفی به عنوان تصویربردار، محمد توریوریان به عنوان صدابردار، آکو زندکریمی به عنوان دستیار کارگردان، نوید زارع به عنوان دستیار تصویر و ژونا سجادی، فریدون علی رمایی، رشید حسین پور، علی پناهی، محمد پناهی، نیما حسینی، پروین فلاحی و کژال صادقی به عنوان بازیگر در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.
 

وی با بیان اینکه سیزدهمین جشنواره جهانی فیلم کوتاه «ساپورو» ژاپن ۱۱ تا ۱۴ اکتبر برگزار می‌شود گفت: جشنواره «ساپورو» علاوه بر نمایش فیلم‌ها، چندین ورک‌شاپ و سمینار هم برگزار می‌کند و در طول برگزاری بازار فیلم جشنواره نیز برگزار می‌شود. تمام فیلم‌هایی پذیرفته شده در جشنواره در بازار فیلم نیز عرضه خواهند شد.
 
 
گفتنی است؛ سامان حسین پور فیلمساز کردستان تاکنون 6 فیلم کوتاه را نوشته و کارگردانی کرده است و بالغ بر 30 جایزه ملی و بین المللی را در کارنامه اش دارد.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1394290
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی