شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1397/05/15 شناسه خبر: 1395246
استاندار قزوین:
تکمیل "تالار شهر" قزوین به بخش خصوصی واگذار می‌شود
استاندار قزوین با اشاره به اینکه نیمه کاره ماندن تالار شهر پس از 12 سال، افزود: طولانی شدن این طرح بیش از این درست نیست و برای سرعت بخشیدن به کار، بخش خصوصی را وارد عمل می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین صبح امروز در نشست مشترک با هنرمندان که با عنوان "مرداد هنر" در حوزه هنری قزوین در پاسخ به دغدغه‌های اهالی موسیقی با تاکید بر اینکه باید فضا را برای اهالی هنر باز گذاشت، اظهار کرد: برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی هیچ محدودیتی در استان نداریم.


وی، انتقال لطافت به جامعه را مهمترین اثر همه هنرها دانست و یادآور شد: در غیر این صورت ما شاهد جامعه ای خشن خواهیم بود. 

زاهدی ادامه داد: موسیقی اگر زیرزمینی شود از آن معضل اجتماعی بیرون می آید اما اگر روی زمینی و آشکار باشد مشکلی پیش نخواهد آورد. 

نماینده عالی دولت در استان قزوین ادامه داد: باید فضا را به گونه ای برای اهالی هنر باز گذاشت تا هنرمندان بتوانند کارکردهای خود را به منصه ظهور برسانند و الان هم به انجمن موسیقی اعلام می‌کنیم ما هیچ محدودیتی برای برگزاری کنسرت نداریم. 

به گفته استاندار قزوین، تلاش می‌کنیم تا فضا برای فعالیت هنرمندان استان بیش از گذشته فرآهم آید و در زمینه‌های مالی نیز باید همه اهالی این بخش را کمک کرد. 

وی در ادامه اضافه کرد: در خصوص استفاده از اماکن تاریخی برای انجمن‌های هنری هم تا حد توان خود حمایت می‌کنیم.

استاندار قزوین در پاسخ به دغدغه مطرح شده از سوی یکی از هنرمندان در خصوص دریافت مالیات از هنرمندان با وجود درآمد ناچیز آنها، گفت: در این رابطه موضوع باید مورد پیگیری جدی قرار گیرد تا در صورت قوانین موجود، حمایت‌های لازم به عمل آید. 

این مقام عالی استان از هنرمندان به عنوان افرادی تیزبین، ریزبین و نکته سنج یاد کرد و گفت: بزرگترین عرفا و شخصیت‌های دینی ما در قرن‌های گذشته هم از سنخ شما بوده اند و هرگونه انگ زدن به هنرمندان در واقع توهین به بزرگان و شخصیت‌های کهن این حوزه است. 

زاهدی در پایان با اشاره به نیمه کاره ماندن تالار شهر پس از 12 سال، افزود: طولانی شدن این طرح بیش از این درست نیست و برای سرعت بخشیدن به کار، بخش خصوصی را وارد عمل می‌کنیم.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1395246
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی