شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:49 منتشر شده در مورخ: 1397/05/15 شناسه خبر: 1395378
مرغداران٬ آموزش پیشگیری از بیماری پرندگان را فرا می‌گیرند
رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد از دوره آموزشی ترویجی آنفلوانزای پرندگان و امنیت زیستی مرغداری با شرکت مرغداران این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛عادل بصیری در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، از برگزاری دوره آموزشی ترویجی برای مرغداران خبر داد و گفت: این دوره‌ در جهت الزام مرغداران به گذراندن آموزش‌های لازم حول اقدامات امنیت زیستی، پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با توجه به مصوبه ستاد آنفلوانزای شهرستان در فرمانداری و دستورالعمل ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور، با هماهنگی فرمانداری، جهاد کشاورزی و اتحادیه مرغداران شهرستان برگزار می‌شود.

 

وی تاکید کرد؛ در ادامه این کلاس آموزشی ویژه کارگران مرغداری در دستور کار دامپزشکی قرار دارد و در اسرع وقت برگزار خواهد شد.

 

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد سرفصل‌های ارائه شده در دوره آموزشی را شامل، لزوم تحول مدیریت درواحدهای مرغداری، بیان جایگاه و اهمیت آموزش در پیشگیری و کنترل بیماری و اقدامات امنیت زیستی با موضوعات زنجیره انتقال بیماری، راه‌های انتقال آن به فارم و ارائه راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از انتقال بیماریها دانست.

 

وی خاطرنشان کرد: دوره‌های مذکور در ویژه سطوح مختلف اقشار جامعه در سطح شهر و روستاها با موضوع بیماری های مشترک نظیر آنفلوانزا،بروسلوز(تب مالت)،تب خونریزی دهنده کریمه کنگو،هاری و ... در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1395378
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی