شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:50 منتشر شده در مورخ: 1397/05/15 شناسه خبر: 1395384
مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان:
پخش صوت اذان در آسمان شهر و روستا یک دغدغه را بس است/نمازی بخوانید که فکرها انقلابی شود
مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان با تأکید بر پخش صوت اذان در سطح مساجد شهر و روستا، گفت: نماز این نیست که آن را بخوانی و ریا و اختلاس کنی بلکه باید نمازی خوانده شود که فکرها انقلابی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع،حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم در ستاد اقامه نماز شهرستان اسدآباد با اشاره به اهمیت نماز در سطح ادارات و جامعه، اظهار کرد: مسئولان باید برای نماز علمداری کنند و با یک برنامه ریزی مناسب مردم و کارکنان اداری را نسبت به اهمیت نماز توجیه کنند.

 

وی گفت: اوج شهوت نماز را ضایعه می‌کند و این شهوت تنها شهوت جنسی منظور نیست بلکه در مسائل اقتصادی از جمله اختلاس، فرهنگی و اجتماعی و اداری نیز مدنظر است.

 

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه یا یکی دوساعت جلسه برای نماز نمی‌توان مشکلی از بی‌توجهی به آن را حل کرد، گفت: مسئولان اگر دلسوز کشور باشن باید پای کار بیایند و اگر امروز در جامعه دچار مشکلات مختلفی از اختلاس و روحی و روانی هستیم به دلیل بی توجهی به نماز است.

 

*استفاده از ظرفیت سمن ها برای تشویق مردم به نماز

وی با بیان اینکه باید برای تشویق جامعه به نماز از ظرفیت سمن ها استفاده کرد، گفت: مشکل فرهنگی را چه کسی می‌خواهد حل کند، ما باید زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم کنیم.

 

حسنی حلم با اشاره به بی رونقی مساجد، گفت: مسجد باید مأمنی امن و چشم مردم باشد که متأسفانه امروز به مسجدی بی روح تبدیل شده اند و برا حل این مسائل نیاز به کارفرهنگی و برنامه‌ریزی دارد.

 

وی با بیان اینکه نماز خواندن کافی نیست بلکه باید زندگی و مسیر آن نمازی باشد، افزود: باید با خواندن نماز ادب، اخلاق، رفتار، مسئولیت پذیری، تکریم ارباب رجوع و غیره تصحیح شود.

 

*نمازی خوانده شود که فکرها انقلابی شوند

 

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: نماز این نیست که آن را بخوانی و ریا و اختلاس کنی بلکه باید نمازی خوانده شود که فکرها انقلابی شوند.

 

وی پخش اذان را در سطح مساجد روستایی و شهری یک مهم خواند و افزود: باید با پخش صوت اذان فضا معنوی شود و این کار نه هزینه می‌خواهد نه زحمت، بلکه تنها دغدغه مندی را بس است.

 

*اجلاسیه نماز در مهرماه امسال در اسدآباد

معاون سیاسی فرمانداری اسدآباد هم توجه به نماز را در ادارات یک اولویت مهم خواند و گفت: اقامه نماز را نباید فقط اداری ببینیم.

 

یزدان آزرمی از برگزاری اجلاسیه نماز در مهرماه امسال خبر داد و گفت: در راستای برگزاری باشکوه تر این اجلاسیه همه دستگاه‌های اداری وظیفه خطیر دارند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1395384
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی