شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1397/05/17 شناسه خبر: 1395991
نماینده مردم خواف در مجلس گفت: امروز فساد در زیر مجموعه‌های اقتصادی وزارت کار بیداد می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود نگهبان‌سلامی نماینده مردم خاف در مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر کار در صحن علنی مجلس طی سخنانی اظهار داشت: امروز مجلس در برابر آزمونی بزرگ در مقابل ملت ایران قرار دارد و در ذهن مردم این سوال وجود دارد که آیا مجلس در استیضاح‌های قبلی به رسالت خود عمل کرده است یا نه؟

وی افزود: آقای ربیعی شما به جای ایجاد اشتغال و فراهم سازی کار برای جوانان و پرداخت مطالبات کارگران از آنها به عنوان ابزاری برای ابقای خودتان و سرپوش گذاشتن بر ضعف‌هایتان استفاده کردید.

این نماینده مجلس ادامه داد: امروز فساد در زیر مجموعه‌های اقتصادی وزارت کار بیداد می‌کند و عده‌ای از افراد بازنشسته با هدف سوءاستفاده و ثروت‌اندوزی برای خود و خانواده‌هایشان دور شما را گرفتند.

نگهبان سلامی با بیان اینکه عدم واگذاری بنگاه‌های اقتصادی در تامین اجتماعی به بخش خصوصی موجب فساد شده است، تصریح کرد: نمایندگان مجلس حق دارند به سرمایه‌های کارگران حساس باشند.

وی اظهار داشت: امروز با عملکرد شما آسیب‌های اجتماعی نه تنها کاهش نیافته، بلکه افزایش هم داشته است. مدیریت شما موجب شده تا سهم تعاونی‌ها در اقتصاد کشور تنها 20 درصد کاهش یابد و 30 درصد از تعاونی‌ها نیز تعطیل شدند. ممکن است سهم تعاونی‌ها در اقتصاد کاملا حذف شود.

نماینده مردم خواف در مجلس با اشاره به اوضاع رفاه و اشتغال جوانان گفت: امروز رفاه برای مردم رؤیا شده و اشتغال به سرابی برای جوانان بدل شده است، وزیری که نتواند رفاه ایجاد کند و کشور را به یکی از  بیکارترین کشورهای دنیا بدل کند، کجا می‌خواهد ایفای نقش کند؟

نگهبان سلامی ادامه داد:‌ عملکرد آقای ربیعی موجب شده تا ما شاهد اعتراض کارگران در مقابل مجلس باشیم. آیا بهتر نبود آقای وزیر به جای لابی‌گری‌ها به فعالیت اصلی خود می‌پرداختند تا شاهد این اعتراض‌ها نباشیم. در گذشته یک بار مجلس به توپ بسته شد اما امروز شاهد آن هستیم که نمایندگان بارها مجلس را به توپ بسته‌اند. در شرایطی که شاخص اعتماد مردم به کارگزاران کم شده چرا ما بی‌اعتمادی را تشدید کنیم؟

منبع: تسنیم
http://dana.ir/1395991
ارسال نظر
نظرات