شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:36 منتشر شده در مورخ: 1397/05/18 شناسه خبر: 1396192
مالیات مهمترین مشکل تولیدکنندگان داخلی/ اشتغالزایی برای 37 نفر دستاور احداث کارخانه آرد در سراوان
مسئول کارخانه آرد سراوان از بالا بودن هزینه پرداخت مالیات ابراز گلایه کرد و گفت: در دیوان عالی عدالت اداری از سازمان امور مالیاتی در سال 93 به دلیل بالا بودن مالیات طرح شکایت داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، این روزها اوضاع کارخانه آرد شهرستان سراوان که با هدف ایجاد اشتغالزایی برای جوانان بومی منطقه در سال 91 به بهره برداری رسید از یک سو به علت افزایش مالیات و از سوی دیگر به دلیل هزینه حمل بالای گندم با مشکل مواجه شده است.
زاهد بلوچ زهی مسئول کارخانه آرد در خصوص جزئیات خبر فوق در گفت وگو با خبرنگارما اظهار کرد: کلنگ احداث این کارخانه در شهرک صنعتی سراوان از سال 83 به زمین زده شد و عملیات احداث آن در سال 91 به پایان رسید که پس از اتمام پروژه، پروانه بهره برداری نیز اخذ و از همان سال فعالیت در این کارخانه آغاز شد.
 وی اشتغالزایی برای جوانان را یکی از اهداف این کارخانه عنوان کرد و گفت: در ابتدا برای 20 نفر زمینه اشتغال فراهم شد و در حال حاضر 37 نفر در این کارخانه به طور مستقیم مشغول به کار هستند.
 بلوچ زهی با بیان اینکه برای بیش از هزار نفر زمینه اشتغال به صورت غیر مستقیم فراهم شده است، خاطر نشان کرد: در بحث گندم به دلیل بالا بودن هزینه حمل و کمبود ماشین حمل بار، با مشکل مواجه شده ایم.
 وی همچنین از بالا بودن مالیات گلایه کرد و گفت: در دیوان عالی عدالت اداری از سازمان امور مالیاتی در سال 93 به دلیل بالا بودن مالیات طرح شکایت داشته است.
مسئول کارخانه آرد سراوان در خصوص شایعه تردد موش در انبار این کارخانه، افزود: عده ای به دنبال جو سازی علیه کارخانه آرد شهرستان هستند بر همین اساس صحت این شایعه را تکذیب می کنم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1396192
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی