شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1397/05/18 شناسه خبر: 1396293
توفان گردوخاک در راه شمال سیستان وبلوچستان/احتمال اختلال در پروازهای فرودگاه
اداره کل هواشناسی سیستان وبلوچستان با صدور اخطاریه ای از وزش توفان و گردوخاک شدید در شمال استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: براساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و پیرو اخطاریه جوی، از اواسط وقت روز شنبه 20 مرداد تا پایان هفته آینده در شهرستان های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز وزش باد خیلی شدید (80 تا 90 گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت) سبب توفان گردوخاک و کاهش شدید دید و کیفیت هوا خواهد شد.


علی ملاشاهی افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه توفان شدیدتر و سرعت باد بیش از 100 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود، احتمال اختلال در پروازهای فرودگاه های زابل و زاهدان نیز وجود دارد.


وی ادامه داد: طی این مدت در جاده های مواصلاتی زابل- نهبندان، زاهدان- نهبندان، زاهدان- زابل، زاهدان-بم و ایرانشهر-بم باد وگردوخاک سبب کاهش دید می شود.


وی تاکید کرد: گردوغبار در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی استان سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید خواهد شد، بادوگردوخاک نیز با شدت کمتر رخ خواهد داد. همچنین دمای هوا از یکشنبه در نیمه شمالی استان حدود 3 تا 5 درجه کاهش می یابد.


ملاشاهی خاطرنشان کرد: اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش اثرات مخرب گردوخاک به خصوص در سلامت و بهداشت مردم و حمل و نقل جاده ای ضروری می باشد.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1396293
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی