شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:06 منتشر شده در مورخ: 1397/05/18 شناسه خبر: 1396391
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان البرز:
انعکاس اخبار باید بر مبنای صداقت و واقعیت موجود کشور باشد
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان البرز با اشاره به اهمیت جایگاه خبرنگاران در اطلاع رسانی گفت: انعکاس خبرها در جامعه باید بر مبنای صداقت و واقعیت موجود کشور باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ حجت الاسلام حسن شجاعی‌مهر مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز ظهر امروز(پنج‌شنبه)  در دفتر این فرماندهی برگزار شد؛ اظهار کرد: بیان خبرنگاران باید مستدل و محکم و به دور از برداشت‌های شخصی باشد. 


وی افزود: قلم خوب قلمی است که صادقانه به بیان حقایق بپردازد و از برداشت‌های شخصی و سلیقه‌ای که براساس ظن و گمان است، پرهیز کند. 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز تصریح کرد: خدماتی که قلم به ارزش‌های دینی و انسانی کرده بسیار حائز اهمیت است؛ چراکه قلم در ترویج فرهنگ اسلامی و ارزش‌ها و الگوهای دینی تاثیرگذار بوده و مسئولیت بزرگی بر دوش دارد. 

هدف از انتشار اخبار، برطرف کردن عیوب و ضعف‌ها باشد
وی عنوان کرد: امروزه دشمن در تهاجمات فرهنگی به دنبال سیطره خبری بر ما است و جامعه ما بیش از اینکه در عرصه‌های اقتصادی مرعوب شود متاسفانه در عرصه خبری دچار هیجان شده و پیامد این هیجانات خبری که صحت و سقم آن نیز مشخص نیست به بدنه جامعه کشیده می‌شود. 

این مسئول اضافه کرد: برخی از نابسامانی‌ها یقینا منشأ خارجی ندارد؛ بلکه ناشی از خیانت قلم‌هایی است که تلاش دارند ذهن مردم را مشوش کرده و به دنبال تامین منافع مادی خود، سردمداری برخی جریانات فکری کشور را بر عهده بگیرند. 

شجاعی مهر تصریح کرد: انعکاس خبرها در جامعه باید بر مبنای صداقت و واقعیت موجود کشور باشد. 

این مسئول بیان کرد: رسالت خبرنگاران آن است که با خلوص نیت فقط برای رضای خدا و با صداقت و متعهدانه قلم بزنند و هدف از انعکاس و انتشار اخبار، برطرف کردن عیوب و ضعف‌ها باشد نه رسوا کردن جریان یا شخصی خاص. 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز عنوان کرد: برخی از جریانات برای نشان دادن خود هوچی گری و بی‌تقوایی می‌کنند و یا اینکه به نحوی به سمت هنجارشکنی و زیرپا گذاشتن ارزش‌های دینی نظام پیش می‌روند؛ لذا باید تلاش کنیم تا عفاف و حجاب را در کلام حفظ کنیم. 

وی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: باید نحوه بیان را از قرآن یاد بگیریم و نیکو و محکم و با در نظر گرفتن نقاط مثبت عملکرد افراد، خیرخواهانه و با هدف برطرف کردن نواقص اخبار را منعکس کنیم. 

شجاعی مهر در پایان عنوان کرد: اگر کمبودها و کاستی‌های در عملکرد سپاه و بسیج می‌بینید آنها را به ما انتقال دهید که ما مشفقانه و صمیمانه نقدها و راهکارها را می‌پذیریم تا سپاه و بسیج پویاتر و تاثیرگذارتری داشته باشیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1396391
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی