شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1397/05/20 شناسه خبر: 1396876
در ادامه سریال آتش سوزی نخیلات سیستان وبلوچستان؛
خسارت ۷۰۰ میلیون تومانی کشاورزان سراوانی/ هزار اصله درخت خرما از بین رفت+ تصاویر
رئیس شورای شهر گشت از نابودی هزار اصله درخت خرما در آتش سوزی شهر گشت سراوان خبر داد و گفت: 700 میلیون تومان به کشاورزان خسارت وارد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون،چند سالی است در پی افزایش آتش سوزی نخیلات در جنوب شرق کشور آن هم در فصل تابستان نخلستان های سیستان وبلوچستان یکی پس از دیگری به کام مرگ رفته، به طوری که اگر این روند همچنان ادامه پیدا کند این خطه از کشور علاوه بر خشکسالی به زودی شاهد از دست دادن مهمترین محصول خود یعنی درختان خرما خواهد بود.
در این میان اما عمده دلایل آتش سوزی نخیلات در این خطه از کشور افزایش دمای هوا، عدم هرس درختان ، کمبود ایستگاه آتش نشانی و حضور معتادین است.
 


در همین راستا شب گذشته در ادامه سریال ادامه دار آتش سوزی های سراوان، باز هم آتش به جان نخیلات گشت افتاد قسمتی از نخلستان های این شهر را نابود کرد.
 

جلال حسین بر رئیس شورای شهر گشت در خصوص جزئیات این حادثه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: آتش سوزی از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه عصر روز گذشته جمعه (۱۹ مرداد) آغاز شد و حوالی ساعت ۲۱ شب، پس از گذشت ۶ ساعت مهار شد.
 

وی افزود: آتش توسط آتش نشان های سراوان، جالق، سیرکان، محمدی و گشت مهار شد.
رئیس شورای شهر گشت با اشاره به اینکه احتمال می رود این حادثه عمدی رخ داده باشد، خاطر نشان کرد: در این آتش سوزی حدود هزار نخل بارور و غیر بارور از بین رفت و به کشاورزان ۷۰۰ میلیون خسارت وارد شد.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1396876
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی