شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:33 منتشر شده در مورخ: 1397/05/20 شناسه خبر: 1396965
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک:
۱۵۰ هزار قطعه بچه ماهی سردابی در استخرها رها سازی شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک ازرهاسازی ۱۵۰ هزار قطعه بچه ماهیان سردابی در استخرها خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بیژن لطفی در گفت‎وگو با صبح قزوین از رهاسازی بیش از یکصد و پنجاه هزار قطعه بچه ماهیان سردابی در استخرهای پرورش ماهی این شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد. 


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک افزود: این تعداد بچه ماهی در 9 واحد از استخرهای پرورش ماهی این شهرستان رهاسازی شده است. 

وی پیش بینی کرد: در سال جاری نیز مانند سال گذشته بیش از 200 تن ماهی قزل آلا در این استخرهای پرورش ماهی تولید و به بازار مصرف عرضه شود.

این مسئول گفت: به جز یک واحد پرورش ماهی قزل آلا در قالب استخرهای منفرد، مابقی فعالیت آبزی پروری این شهرستان در استخرهای دومنظوره ذخیره آب کشاورزی انجام می‌شود. 

لطفی اضافه کرد: با توجه به توسعه این استخرها در قالب طرح¬های آبیاری مکانیزه، این پتانسیل وجود دارد که با ترغیب کشاورزان به رهاسازی بچه ماهی در این استخرها، تولید ماهی در سطح شهرستان بیش از گذشته توسعه یابد. 

وی ابراز کرد: پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی مزایای فراوانی دارد که از آن جمله می‌توان به غنی شدن آب خروجی از استخرها و در نتیجه کاهش میزان مصرف کود که این مورد هم باعث کاهش هزینه های کشاورز شده و هم مشکلات زیست محیطی را کم می‌کند. 

لطفی؛ کمک به اقتصاد خانوارهای کشاورز و روستایی از طریق تولید و فروش ماهی و همچنین ورود گوشت ماهی به عنوان یک غذای سالم و ضروری در سبد غذایی خانوار کشاورز روستایی را از دیکر مزایای پرورش ماهی دراستخرهای ذخیره آب کشاورزی ذکر کرد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک اذعان کرد: توسعه پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی از اهداف جهاد کشاورزی است.

وی گفت: در این خصوص هر ساله چندین کارگاه آموزشی ترویجی در زمینه پرورش آبزیان با هدف بهره برداری بهینه از منابع آبی و خاکی و کمک به در آمد اقتصادی کشاورزان، ترویج فعالیت پرورش ماهی در مناطق روستایی، ترویج فرهنگ مصرف ماهی بین کشاورزان و افزایش مصرف سرانه ماهی در بین اقشار روستایی و بهبود کمی و کیفی ماهی تولیدی، در سطح شهرستان برگزار می‌شود.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1396965
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی