شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1397/05/21 شناسه خبر: 1397103
سبک زندگی جوانترین امام الگویی کامل برای جوانان/ تدبیر امام جواد (ع) موجب نشر علوم اسلامی شد
یک کارشناس مذهبی گفت: سیره عملی امام جواد (ع) بهترین الگو برای جوانان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، بهترین الگو برای جوانان ما در جامعه امروز، امام جواد(ع) است که جوانترین امام بود. ایشان در 25 سالگی به شهادت رسید و تمام لحظات زندگی اش از دوران کودکی تا زمان شهادت الگویی است برای زنان و مردان و چهره های انقلابی که می خواهند انقلابی بیاندیشند و انقلابی عمل کنند.
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع) نهمین اختر تابناک ولایت، اظهار کرد: زندگی این امام همام سرشار از نور رحمت و معنویت بود.
وی با بیان اینکه سیره عملی این حضرت باید بهترین الگو برای جوانان باشد، گفت: امام جواد (ع) در طول دوران حیات مبارک خود در زنده کردن و ترویج اسلام ناب محمدی نقش ویژه و چشمگیری داشت.
حجت الاسلام بامری با اشاره به اینکه راه و سیره عملی آن امام همام باید بیش از پیش برای نسل جوان و آینده معرفی شود، گفت: شخصیت منحصر بفرد حضرت جواد (ع) در زمان خود زمینه های ترویج و اشاعه دین اسلام و مکتب تشیع را فراهم کرد، به گونه ای که ایشان با وجود اینکه در سنین کودکی به امامت رسیدند ولی دارای معرفت و حکمت منحصر بفردی بودند که در همان سنین کم، برجستگی ها و ویژگی های معنوی و آسمانی امامت در وجود شان نمایان بود.
وی با بیان اینکه در دوره امام، خفقان خاصی حاکم بود، تصریح کرد: ایشان در آن زمان تحت نظر حکومت وقت بود ولی درایت و تدبیر امام جواد (ع) باعث ترویج و نشر علوم اسلامی شد.
این کارشناس مذهبی مدیریت، بینش و بصیرت حضرت امام محمد تقی (ع) را سدی محکم در مقابل توطئه های دشمنان اسلام و قرآن عنوان کرد و ادامه داد: پیروان و شیفتگان آن حضرت برای تبعیت و ادامه دادن راه و مسیر نورانی امام نهم شیعیان باید در همه حال آگاه به زمان باشند و از مسیر حقیقت محض الهی گمراه نشوند.
 
انتهای پیام/

http://dana.ir/1397103
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی