شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1397/05/21 شناسه خبر: 1397146
برای اولین بار در سیستان وبلوچستان؛
مرکز طب تسکین مهررضوی ویژه بیماران سرطانی در زاهدان دایر می شود
رابط بنیاد سلامت رضوی آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان گفت: برای اولین بار در استان مرکز طب تسکین مهررضوی مختص بیماران سرطانی در زاهدان دایر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلام عبدی در گفت و گو با عصرهامون اظهار کرد: این مرکز با حمایت مادی و معنوی آستان قدس رضوی، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و حمایت خیران بومی سیستان وبلوچستان به زودی در شهر زاهدان و برای اولین بار دایر خواهد شد.
وی افزود: این مرکز ویژه بیماران سرطانی و صعب العلاج و خانواده های آنها می باشد که به دلیل تحمل فشار و سختی بیماری با تضعیف روحیه مواجه می شوند و قصد داریم تا بیماران را در این مرکز تحت پوشش قرار دهیم.
وی ادامه داد: در این مرکز خدمات روان شناسی، کاهش درد، فیزیوتراپی و اقدامات طب فیزیکی ارائه می شود و تمامی خدمات نیز به طور رایگان صورت می گیرد.
عبدی تاکید کرد: این مرکز توسط روان شناسان، پزشکان تغذیه، متخصصان سرطان و فوق تخصص درد و یک روحانی در قالب چندین گروه فعالیت می کند و قرار است بیمارانی که شیمی درمانی انجام می دهند و یا بیماری های سخت دارند از لحاظ کاهش درد و حتی از جنبه های معنوی تقویت شوند تا روال درمان آنها نیز سریع تر انجام شود.
وی تصریح کرد: طی جلسه ای که با ریاست بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان داشتیم مقرر شد تا این مرکز در داخل این بیمارستان دایر شود که به محض اختصاص مکان مناسب، این امکان وجود دارد تا ظرف مدت یک هفته مرکز افتتاح و آماده فعالیت شود.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1397146
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی