شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 08:12 منتشر شده در مورخ: 1397/05/22 شناسه خبر: 1397332
تأملی بر مقاله یک روزنامه استرالیایی؛
اصرار سفیر آمریکا در انگلیس برای قطع روابط تجاری این کشور با ایران!
یک روزنامه استرالیایی به بررسی ابعاد اصرار سفیر آمریکا در انگلیس برای قطع روابط تجاری این کشور با ایران پرداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، پایگاه اینترنتی وابسته به یک روزنامه استرالیایی صبح امروز به وقت ایران با انتشار مقاله‌ای به بررسی اعمال فشار ایالات متحده آمریکا بر انگلیس برای قطع کامل روابط تجاری با ایران پرداخته است. در این مقاله که کار مشترک «بن رایلی اسمیت و کریستوفر هوپ است به نکات مهمی اشاره شده است. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم:

«وودی جانسون، سفیر آمریکا در بریتانیا به انگلستان اصرار کرده است که پیوند تجاری کسب و کارهای انگلیسی با ایران را قطع کند. حجم تجارت انگلیس با ایران در سال 2016 معادل 365 میلیون‌ پوند یا 640 میلیون دلار یعنی حدود 5 هزار میلیارد تومان بوده است. جانسون گفته است:«رئیس‌جمهور(ترامپ) به صراحت گفته است که هر تجارتی که منافع خود را در ایران دنبال کند، در روابط تجاری خود با ایالات متحده عواقبی جدی را تجربه خواهد کرد. او گفته است ما تنها و تنها با ایجاد یک جبهه متحد خواهیم توانست حداکثر فشار ممکن را بر رژیم ایران اعمال کنیم و می‌توانیم آن‌ها را در نهایت به تحول در روش‌ها و پایان دادن به بدخواهی‌ها و عملیات‌های بی‌پروا هم در داخل ایران و هم در خارج از ایران وادار کنیم.»

وودی جانسون به عنوان یک چهره ضدایرانی از ترزا می نخست‌وزیر انگلستان خواسته است که به تحریم‌های واشنگتن علیه ایران تن دهد. در موضعی دیگر، یکی از سفرای آمریکا اعلام کرده است که این کشور حاضر است با ایران وارد مذاکره شود! اگر مردم جهان اخبار مربوط به اظهارات مقامات آمریکایی را دنبال کنند به وثاقت درمی‌یابند که این کشور عامدانه مواضع متناقضی را اتخاذ می‌کند تا ضمن آشفته کردن فضای رسانه‌ای، برخی از ناآگاهان در ایران را فریب بدهد!

به راستی جهان امروز سقوط دموکراسی را به چشم می‌بیند. کشورها حتی اگر در حد انگلیس باشند(!!) نمی‌تواند به طور مستقل برای تجارتشان با یک کشور تصمیم بگیرند! آمریکا در برابر دیدگان مردم جهان اعلام می‌کند که هر کشوری که با ایران تجارت کند، نمی‌تواند با آمریکا تجارت کند! این مستکبرانه‌ترین گونه سیاست‌ورزی است. از این فراتر، آمریکا از اعمال حداکثر فشار ممکن بر ایران و تشکیل جبهه واحد علیه کشور ما سخن می‌گوید!

واقعا اگر ایران به طور رسمی از تشکیل جبهه واحد برای اعمال فشار حداکثری بر آمریکا سخن می‌گفت، رسانه‌های وابسته چه غوغایی به پا می‌کردند؟ آمریکا می‌گوید به دنبال تغییر رفتار ایران است! کدام‌یک از رفتارهای ایران آمریکا را آزرده کرده است؟ پرسش اساسی این است که چرا آمریکا باید در خاورمیانه تا این حد منافع داشته باشد که برای کنترل ایران مجبور به هزینه کردن باشد؟ چرا رسانه‌های آزاد جهان نمی‌پرسند که ارتباطات منطقه‌ای ایران-هرچه که باشد، درست یا غلط- چه ارتباطی با ایالات متحده آمریکا دارد؟

آن‌ها که نگران دخالت برخی کشورها در امور داخلی برخی دیگر از کشورها هستند، چرا اکنون نگران نمی‌شوند؟ این برخوردهای دوگانه آبروی دموکراسی و حقوق بشر را برده است! شاید دیر، اما جهان سرانجام خواهد فهمید که تنها راه برای این که حداکثر مردم جهان از حداکثر منافع ملی برخوردار باشند، این است که کشورها به حق خود قانع باشند و به هر بهانه‌ای در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نکنند.

سکوت مردم آمریکا در برابر دست‌درازی‌های سیاستمدارانشان، در تاریخ خواهد ماند.

انتهای پیام/ح

 

http://dana.ir/1397332
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی