شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1397/05/21 شناسه خبر: 1397374
دادستان قزوین:
عملکرد نظارتی دستگاه‌های اجرایی در بازار قابل قبول نیست
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، ستاد تنظیم بازار و سازمان تعزیرات حکومتی باید مستمر در بازار حضور داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان قزوین صبح امروز در حاشیه بازدید از وضعیت ارائه و نرخ گذاری کالا در بازار اظهار کرد: تخلفات گوناگون و به شیوه‌های مختلف در بازار از نحوه ارائه کالا تا نرخ گذاری مشاهده می‌شود که نبود یک نظارت دقیق و مستمر در بازار به افزایش تخلفات توسط عرضه کنندگان عمده کالا تا فروشندگان دامن زده است. 


وی تصریح کرد: هم اکنون بیشترین دلیل نابسامانی در بازار عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول دستگاه‌های نظارتی است که همین نبود نظارت درست موجب شده است عده ای افراد سودجو و منفعت طلب از اوضاع اقتصادی کنونی سوءاستفاده کنند و نابسامانی بازار را تشدید کنند. 

این مسئول در ادامه تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، ستاد تنظیم بازار و سازمان تعزیرات حکومتی باید مستمر در بازار حضور داشته باشند و نگذارند متخلفین به رفتار خود که موجب اخلال در بازار می شود ادامه دهند و با کوچکترین تخلفی با جدیت و قاطعانه برخورد کنند. 

این مقام قضایی استان ابراز کرد: هشدارها قبلا هم به متخلفین در بازار، هم محتکران داده شده است و دستگاه قضایی در این خصوص کوتاه نخواهد آمد و کسانی که نابسامانی بازار را تشدید می کنند و موجب اخلال در نظام اقتصادی شوند منتظر برخورد سخت دستگاه قضایی باشند. 

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان با ابراز تاسف از عدم نظارت کافی توسط دستگاه‌های اجرایی در امر کنترل بازار تاکید کرد: به عنوان مدعی العموم به همه مسئولان مرتبط در این حوزه مجددا هشدا می‌دهم که چنانچه اقدامات نظارتی خود در بحث کنترل بازار را تشدید نکنند و کوتاهی کنند مجبور به برخورد با آنان خواهیم شد. 

گفتنی است؛ در این بازدید نسبت به دو واحد متخلف به دلیل عدم درج قیمت، عدم ارائه کالا و گرانفروشی اعمال قانون شد. 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1397374
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی