شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 18:33 منتشر شده در مورخ: 1397/05/21 شناسه خبر: 1397413
شهرستان پیشوا بعد از بخش جواد آباد بیشترین دانش آموز اتباع را دارد/ بهره برداری از سه مدرسه خیر ساز همزمان با آغاز مهر
رئیس اداره آموزش و پرورش پیشوا گفت: ۱۷ هزار دانش آموز در سطح شهرستان در ۱۲۰ آموزشگاه مستقل مشغول به تحصیل هستند و ۷هزار نفر از دانش آموزان از اتباع هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ندای پیشوا؛ مهدی جهانی در نشست خبری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک این ایام اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است تحولاتی که در سطح جامعه اتفاق می افتد هدایتگر و کلید اصلی آن خبرنگاران هستند.

وی افزود: اطلاع رسانی اتفاقات سطح جامعه توسط خبرنگان به افزایش آگاهی مردم منجر میشود و این امری ارزشمند و قابل تقدیر است.
رئیس اداره آموزش و پرورش اظهار کرد: مهمترین دستگاه اجتماعی هر شهرستان آموزش و پرورش است وآموزش و پرورش پیشوا با حدود ۷۰ درصد خانواده ها در ارتباط است، نگاه جامعه نسبت به آموزش و پرورش متفاوت از نگاه به سایر ادارات است.

وی بیان داشت: ۱۷ هزار دانش آموز در سطح شهرستان در ۱۲۰ آموزشگاه مستقل مشغول به تحصیل هستند و ۷هزار نفر از دانش آموزان از اتباع هستند ؛شهرستان پیشوا بعد از بخش جواد آباد بیشترین دانش آموز اتباع را دارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش پیشوا با اشاره به ارقام بالای مشارکت خیرین در ساخت و تجهیز مدارس شهرستان بیان نمود: ۴۱ درصد مدارس پیشوا توسط خیرین ساخت و تجهیز شده اند این در حالی است که در مجمع خیرین سطح استان تنها این رقم ۲۷ درصد است.

وی افزود:۳۰ درصد مدارس شهرستان که عمدتا در روستاها هستند نیاز به تخریب و نوسازی دارند و در حال حاضر چهار آموزشگاه توسط خیرین در حال ساخت است که سه آموزشگاه خیرساز در ابتدای مهرماه به بهره برداری می رسد.

جهانی در خصوص پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی گفت: مجموعه فعالیت های آموزش و پرورش اعم از تعمیر و تجهیز و ساخت مدارس در قالب پروژه مهر در حال انجام است و در قالب طرح هجرت با همکاری سپاه مدرسه سعیدآباد و قلعه سین بازسازی و تجهیز شده اند.

وی با اشاره به طرح ریلیف اینترنشنال گفت: این طرح سال گذشته با همکاری یک موسسه بین المللی به منظور سواد آموزی اتباع بالای ۱۸ سال و در روستای شترخوار و محمود آباد کهنه باحضور معاون وزیر کار خود را آغاز کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش پیشوا در پایان نشست خبری با اهداء لوح تقدیر از زحمات تلاشگران عرصه خبر تقدیر نمود.

انتهای پیام/*

http://dana.ir/1397413
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی