شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:51 منتشر شده در مورخ: 1397/05/25 شناسه خبر: 1398760
شهردار کمیجان مطرح کرد
ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی در روستای «وفس»/ساماندهی تفرجگاه‌ها عامل رشد و توسعه صنعت گردشگری
شهردار کمیجان گفت: تفرجگاه ها از مراکز مهم جذب گردشگران است و ایجاد چنین تفرجگاه هایی در سطح شهرستان باعث رشد و رونق بیشتر صنعت گردشگری طبیعی و استقبال گسترده تر شهروندان می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود مرادی‌نراقی، شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ ایجاد تفرجگاه ‏های جدید را از جمله اقدامات در حال اجرا از سوی شهرداری این شهرستان عنوان کرد و گفت: امروزه شهرهایی که با کمبود فضای سبز مواجه هستند با چالش‏ ها و مشکلات متعددی مواجه هستند چراکه فضای سبز را در ردیف ضروری‏ ترین ملزومات مناطق شهری است.

وی به نقش فضای سبز در ایجاد و توسعه آرامش جامعه اشاره کرد و گفت: محیط مناسب برای تفریح شهروندان به توسعه آرامش جامعه کمک به‏‌سزایی می‏ کند، از این رو برای تأمین سرانه‏‌های مورد نیاز باید تلاش پیگیرانه صورت گیرد.


مرادی‌نراقی تصریح کرد: تفریح خانواده‌ها یکی از اهداف تعریف ‏شده در احداث پارک‏ های تفریحی در مناطق شهری بوده و حضور در این نوع از فضای سبز شناخته‏‌شده‌‏ترین سبک تفرج عامیانه شهروندان قلمداد می‏ شود.

شهردار کمیجان با اشاره به تلاش شهرداری برای توسعه صنعت گردشگری و جذب توریسم در منطقه گفت: برای توسعه فضای سبز در کمیجان تلاش ‏های بسیاری صورت گرفته است اما با وجود جاذبه های فراوان گردشگری، به دلیل عدم شناخت و بی اطلاعی اهالی در چگونگی تولید ثروت از این مقوله و نداشتن طرحی جامع برای ساماندهی و توسعه گردشگری از سوی متولیان امر، گردشگران نمی توانند آنگونه که شایسته است از این منطقه بهره ببرند و علاوه بر آن بومیان نیز درآمد چندانی از صنعت گردشگری و جذب توریسم کسب نمی کنند.

ایجاد مرکز اقامتی در راستای رونق بوم گردی در روستای گردشگری «وفس»

وی همچنین با اشاره به اینکه روستای گردشگری «وفس» یکی از روستاهای مستعد و دارای زیرساخت لازم برای ایجاد مرکز اقامتی در راستای رونق بوم گردی و ایجاد تفرجگاه های گردشگری است، افزود: زمینه حضورِ بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در این بخش باید فراهم شود و دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری و دهیاری لازم است همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند تا بتوانیم در بحث تولید ثروت از ظرفیت‌های خدادادی منطقه بهره ببریم.

«قنات حسن آباد» ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کمیجان را دارد

مرادی‌نراقی با اشاره به ظرفیت خاص گردشگری «قنات حسن آباد» گفت: «قنات حسن آباد» کمیجان می‌تواند به قطب گردشگری و تفرجگاهی تبدیل شود.

وی پیگیری لازم برای اختصاص اعتبار در این زمینه را از جمله موارد ضروری در راستای توسعه و نگهداری ظرفیت‌های گردشگری دانست و خاطرنشان کرد: تفرجگاه ها از مراکز مهم جذب گردشگران بوده و ایجاد چنین تفرجگاه هایی در سطح شهرستان باعث رشد و رونق بیشتر صنعت گردشگری طبیعی و استقبال گسترده تر شهروندان می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1398760
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی