شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 06:31 منتشر شده در مورخ: 1397/06/03 شناسه خبر: 1401383
نماینده‌ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:
دخالت دولت در وظایف بانک مرکزی دلیل بلبشوی ارزی است/ امروز یک کودک هم می‌داند که در دولت برنامه اقتصادی وجود ندارد
سعیدی گفت: برخی‌ها تصور می‌کنند بانک مرکزی دولتی است و به همین دلیل کرارا در وظایف این بانک و رئیس کل بانک مرکزی دخالت می‌کنند؛ همین دخالت‌ها وضعیت ارز و سکه را به اینجا رسانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از آناج ، محمد اسماعیل سعیدی در خصوص افشاگری اخیر رئیس سابق بانک مرکزی مبنی بر دخالت دولت در افزایش نرخ ارز گفت: این مساله نشان دهنده واقعیت تلخِ ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت است.

وی ادامه داد: با نگاه خوشبینانه، تیم اقتصادی دولت ناهماهنگ است، اما اگر با نظر بدبینانه نگاه کنیم ظاهرا دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که مردم را ناراضی و کشور را به بن بست کشیده و القای مذاکره می کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر تاکید کرد: برخی در حال القای بن ست اقتصادی بوده و تنها راه خروج از وضعیت فعلی را مذاکره و تسلیم در برابر اراده آمریکا معرفی می کنند؛ فلذا مجلس و وزارت اطلاعات باید اینگونه اظهارات را جدی گرفته و به وظیفه حاکمیتی خود در این راستا عمل کند.

وی افزود: دست‌های پشت پرده و پنهانی شرایط امروز کشور باید آشکار شود؛ امروز یک کودک هم می‌داند که در دولت برنامه اقتصادی وجود ندارد.

سعیدی با بیان اینکه افراد خائن باید شناسایی شوند، گفت: کسانی که به مردم و انقلاب خائن هستند و یا از مسیر انقلاب پشیمان شده و وضع کشور را به این جا رسانده‌اند باید به مردم معرفی شوند.

وی در پاسخ به اینکه آیا اظهارات سیف در خصوص دستور افزایش قیمت دلار توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور نوعی افشاگری است یا فرار به جلو، تصریح کرد: در تذکر شفاهی که به رئیس جمهور داشتم از آنها خواستم که اجازه دهند بانک مرکزی به دانش و تخصص خود عمل کند و دولت در تصمیمات آن دخالتی نداشته باشد؛ زیرا بانک مرکزی یک بانک حاکمیتی است نه بانک دولتی.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی‌ها تصور می‌کنند بانک مرکزی دولتی است و به همین دلیل کرارا در وظایف این بانک و رئیس کل بانک مرکزی دخالت می‌کنند و همین دخالت‌ها نیز وضعیت ارز و سکه را به اینجا رسانده است.

وی ادامه داد: اگر بانک مرکزی به وظایف حاکمیتی خودش درست عمل می‌کرد و به صورت تخصصی و فنی وارد این کار می‌شد، وضعیت به اینگونه نبود و ارزش پول ملی کاهش نمی‌یافت؛ معتقدم آقای سیف تنها گوشه‌ای از دخالت‌های دولت را پرده برداری کرده است.

سعیدی با بیان اینکه تغییر مدیران بانک مرکزی مشکلی را حل نخواهد کرد، گفت: تغییر افراد کاری از پبش نخواهد برد بلکه باید سیاست ‌ها تغییر کند، هر زمان که دولت از دخالت‌هایش دست بردارد و بانک مرکزی و رئیسش به وظایف اصلی خود عمل کند همه چیز درست خواهد شد. زیرا کشور ما فقیر نیست و یکی از دلایل بلبشوی اقتصادی کشور عملکرد نادرست بانک مرکزی است.

انتهای پیام/

  •  

 

http://dana.ir/1401383
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی