شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 18:31 منتشر شده در مورخ: 1397/06/03 شناسه خبر: 1401776
سردار خرم در دیدار با جمعی از اصناف و بازاریان تبریز؛
رافت و انسجام ملی، عامل ناکامی دشمن در جنگ اقتصادی/ اشرافی گری و مصرف زدگی مانع فرهنگ کار و پیشرفت
فرمانده سپاه عاشورا دوره اشرافی‌گری و مصرف‌زدگی بعد از جنگ را مانع پیشرفت در حوزه اقتصاد عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، سردار عابدین خرّم ظهر امروز در دیدار با جمعی از اصناف و بازاریان تبریز با بیان اینکه ما در یک جنگ ارزی قرار گرفته‌ایم، ابراز داشت: ترکیبی از جنگ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و روانی از طرف دشمن علیه ایران شکل گرفته است.

وی خاطرنشان ساخت: جنگ اقتصادی دشمن علیه ما چهل سال قدمت دارد و موضوع جدیدی نیست، گو اینکه در سال‌های اخیر شدت گرفته است.

فرمانده سپاه عاشورا اذعان کرد: اشتباه ما زمانی رخ داد که بعد از جنگ به‌جای اینکه فرهنگ کار و تولید را به اوج می‌رساندیم، اشرافی‌گری و مصرف‌زدگی را سکه رایج کشور کردیم؛ خداوند از کسانی که روحیه اشرافی‌گری را ترویج دادند، نگذرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک دهه تجربه موفق در جنگ داشت اما بعد از جنگ فرهنگ اشرافی و وابستگی، به پاشنه آشیل نظام تبدیل شد؛ بعد از دوره مصرف‌زدگی، دوره آزادی‌های سیاسی به میان آمد که هیچ عایدی برای مردم نداشت. 

یادگار دوران دفاع مقدس با بیان اینکه در دوره‌ای که به نام عدالت و مهرورزی شکل گرفت، عده‌ای به‌جای ارتقای کشور و نظام به دنبال برجسته کردن خود بودند، تصریح کرد: با این وصف ما در چهل سالگی انقلاب قرار گرفته‌ایم، هشت درصد منابع جهان را دارا هستیم و فرصت‌های بزرگی در اختیار داریم.

وی افزود: الان مشکل‌مان این است که به جای چالش آفرینی بیرونی در داخل مدام چالش خلق می‌کنیم، قبل از اینکه دشمن فشار اقتصادی خود را مضاعف کند از طریق رسانه و عملیات روانی فشارها را مضاعف کرد. 

سردار خرم هدف فشار اقتصادی را گسستن انسجام ملی عنوان کرد و بیان داشت: اگر انسجام ملی ما دوام داشته باشد امکان ندارد تحریم‌های دشمن نتیجه دهد، چنانچه مردم نسبت به هم رئوف باشند و با هم مدارا کنند نصرت الهی با ما خواهد بود. 

وی تاکید کرد: امروز در حوزه نظامی با جرات می‌گوییم دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و این موفقیت محصول تلاش شبانه روزی و ابتکار فرزندان ملت در نیروهای مسلح است. 

فرمانده سپاه عاشورا در پایان صحبت‌های خود یادآور شد: روزی بود که ما توان تولید فشنگ کلاشینکوف را نداشتیم اما امروز به خودکفایی رسیدیم و این در سایه روحیه انقلابی و عمل جهادی و تبعیت از فرامین امامین انقلاب اسلامی به دست آمده است لیکن در حوزه اقتصاد نتوانستیم به این خودکفایی برسیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1401776
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی