شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 18:20 منتشر شده در مورخ: 1397/06/03 شناسه خبر: 1401782
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با آناج؛
کسانی که به‌نام واردات، دلار دولتی گرفته‌اند دست‌های روی پرده هستند!/ دستگاه قضا، رئیس‌کل سابق بانک مرکزی را بازخواست کند
وحدتی گفت: مجلس خواستار بازخواست سیف توسط دستگاه‌های قضایی می‌باشد تا در خصوص بسیاری از موضوعات شفاف‌سازی حاصل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج ، محمد وحدتی هلان  در رابطه با اظهارات رئیس کل سابق بانک مرکزی مبنی بر دستور معاون اقتصادی رئیس‌جمهور برای افزایش قیمت دلار تا سقف هشت هزار تومان، ابراز داشت: بنده کاملا در جریان این موضوع نیستم که سیف بر چه اساسی و با چه منظوری این حرف‌ها را زده اما آنچه مسلم است سیف طی مدت زمان مدیریت خود نتوانست وظایف خود را به درستی انجام دهد.

وی ادامه داد: وقتی فردی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی فعالیت می‌کند باید آگاهی کامل نسبت به موضوعات داشته و برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت طراحی کند، در مواقع ضروری مدیریت بحران داشته باشد و به راحتی بتواند با مدیریت نیکو، برخی از مشکلات به وجود آمده را حل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم با اشاره به ورود مجلس به موضوع خارج شدن دلارهای 4200 تومانی از کشور، بیان داشت: مجلس به این قضیه ورود کرده و خواستار بازخواست سیف توسط دستگاه‌های نظارتی و قضایی شده تا مشخص شود که چرا ارزهای 4200 تومانی توسط عده‌ای از کشور خارج شده ولی در ازای آن هیچ وارداتی نداشتیم و دلارها به کشور بازگردانده نشده‌اند. 

وی در رابطه با دست‌های پشت پرده عنوان کرد: از این که دست‌های پشت پرده‌ی این اتفاقات و گرانی‌ها چه کسانی هستند بنده مطلع نیستم اما قطعا کسانی که دلارهای 4200 تومانی را به ناحق هزینه کردند و بازپس ندادند دست‌های روی پرده هستند که باید به سزای عمل خود برسند.  

نماینده‌ی مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، قوه‌ی قضائیه را مسئول رسیدگی به موضوع ارز و دلار دانست و گفت: قوه‌ی قضائیه باید به شکل جدی و انقلابی به این قضیه ورود کند و شفاف‌سازی نماید تا مردم از بسیاری از این قضایا مطلع شوند، زیرا اگر چنین اتفاقی نیفتد مردم از انقلاب و مسئولین ناراضی خواهند شد و این اصلا خوب نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در پایان با بیان این‌که متخلفین باید محاکمه شوند، اظهار داشت: دولت باید به این موضوعات رسیدگی کند و چنانچه سیف از قبل نسبت به این اتفاقات آگاهی داشته باید پاسخگو باشد اما در صورتی که اطلاعی نداشته باید افراد دیگری که مسبب این قضایا بوده‌اند را یافته و آنها را محاکمه کند. 

انتهای پیام/

  •  

 

http://dana.ir/1401782
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی