شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 08:32 منتشر شده در مورخ: 1397/06/13 شناسه خبر: 1403975
دانا گزارش می دهد؛
اعتراض نمایندگان مجلس و خبرگان رهبری به دروغ‌پردازی روزنامه‌های اصلاح طلب/ وقتی زنجیره‌ای‌ها از خط تفرقه افکنی میان ملت ایران و عراق پیروی می‌کنند
شایعه‌پراکنی اخیر روزنامه‌های اصلاح طلب در خصوص سوء استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی با واکنش تند مردم، نمایندگان مجلس، نمایندگان مجلس خبرگان و برخی مسئولان دولتی همراه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی روزهای گذشته روزنامه‌های شرق و شهروند با انتشار اخبار و گزارش‌هایی از استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی در منطقه اروند و شهرهای مشهد و قم خبر دادند، خبری که به سرعت مورد توجه کاربران ضد انقلاب شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و باعث داغ شدن هشتگ‌هایی با همین مضمون شد.

در بخشی از گزارش روزنامه شهروند آمده است: "از دی ماه پارسال اروپایی‌ها کمتر به ایران سفر می‌کنند و در عوض با کاهش ارزش ریال، سفر عراقی‌ها به کشور ۹۰ درصد بیشتر از قبل شده است. این آمد و شدها اگرچه باعث رونق اقتصادی شده اما در خوزستان و خراسان رضوی، حاشیه‌هایی به همراه داشته است. از شایع‌شدن ازدواج موقت گردشگران عراقی با زنان ایرانی البته آماری در دست نیست و نمی‌توان تمام گردشگران را به یک چشم دید اما فعالان حوزه گردشگری می‌گویند اگرچه این مسأله همه‌گیر نبوده و جزئی است اما نمی‌توان انکارش کرد و باید پی راه حل بود."

محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی در بخشی از این گزارش حضور مردان مجرد عراقی در خانه مسافرها همراه با زنان ایرانی را تایید می‌کند و می‌گوید: در شهرهایی مثل مشهد و قم که زائرپذیر هستند، مراوده و مراجعه افراد غیرایرانی به خصوص عرب‌های عراق خیلی بیشتر مشهود است و حالا با مطرح شدن موضوع ازدواج موقت باید بیشتر مراقب باشیم."

روزنامه شرق هم در پی انتشار این گزارش در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: "تایید ادعای استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایران در منطقه آزاد اروند می‌توان رد خانه‌هایی را گرفت که برای استفاده جنسی از زنان به راه می‌افتد. رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی:در مورد ازدواج موقت عراقی‌ها با زنان ایرانی باید بیشتر مراقب باشیم"

 

 

اما این اقدام روزنامه‌های اصلاح‌طلبان علاوه بر مردم با واکنش نمایندگان مجلس و اعضای مجلس خبرگان رهبری و برخی مسئولان دولتی مواجه شد و همه‌ خواستار برخورد جدی با منتشر کنندگان چنین شایعه‌ای شدند.

دستور رحمانی‌فضلی برای برخورد با شایعه سازان

روح الله جمعه‌ای مشاور وزیر کشور در صفحه شخصی خود نوشت: وزیر کشور شایعه سوء استفاده زائران عراقی از زنان ایرانی را تکذیب کرده و خواستار برخورد قاطع قضایی با عاملان نشر این مطالب اختلاف برانگیز و خلاف واقع شد.

 

 

مدیریت روزنامه شرق باید محاکمه شود/ اخبار منتشرشده، توهین به ناموس ملت ایران است

احمد سالک نماینده مردم اصفهان در گفتگو با خبرنگار مرآت درباره دروغ‌پردازی‌های اخیر روزنامه‌های شرق و شهروند و سایت خبرآنلاین اظهار کرد: اگر نگوییم که انتشاردهندگان اخبار جنسی و جنسیتی معاندانی هستند که می‌خواهند روابط ایران و عراق را برهم بزنند و اهداف شیطانی خود را دنبال کنند؛ دست‌کم باید بپرسیم که چگونه یک روزنامه‌ پرمدعا، تا این اندازه بی‌سیاست است که مطالبی که حاوی توهین به ناموس ملت ایران است را منتشر می‌کند؟

سالک با بیان این که مطلب روزنامه مذکور ضمن ایجاد اخلال در روابط میان ایران و عراق به ایجاد التهاب در میان مردم نیز منجر شده است گفت: ایجاد التهاب در میان مردم به ویژه در شرایط کنونی، گناهی نابخشودنی است و باید با انتشاردهندگان اخبار مذکور توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه قضائیه به طور جدی برخورد شود.

وی با درخواست از کمیته نظارت بر مطبوعات برای ورود جدی در این مسأله گفت: تدوین‌کنندگان، انتشاردهندگان و مدیریت روزنامه شرق باید محاکمه شوند و ما با کسانی که با این نوع حرکات آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و ایجاد اختلاف می‌کنند، ابدا رودربایستی نداریم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که این مسائل را به رسانه‌های گروهی می‌کشانند، اگر خائن نباشند، دست‌کم افرادی «مسأله‌دار» هستند.

سالک در پایان افزود: ما این موضوع را با جدیت در کمیسیون‌های مربوطه مطرح و با قدرت با عوامل انتشار این اخبار برخورد می‌کنیم.

 

شورای امنیت ملی با منتشرکنندگان ادعای کذب سوء استفاده جنسی زائران عراقی برخورد کند

آیت الله علی اکبر کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با شیرازه در این باره گفت: برخی از روزنامه های غرب گرا این موضوع را مطرح کردند که توسط برخی از مسئولین به ویژه رئیس هتلداران خراسان تکذیب شد.

وی بیان کرد: مشهود است اختلاف افکنی و ایجاد فتنه در میان شیعه و شیعه، دو ملتِ بزرگ ایران و عراق آن هم در آستانه پیاده روی بزرگ اربعین (عظیم ترین گردهمایی و بزرگترین تجمعی که در طول تاریخ در سطح جهان برگزار می شود) انجام می شود.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: متاسفانه این روزنامه ها تنها هنرشان این است که گاهی اقدام به سیاه نمایی درباره کشورهای جهان سوم به ویژه کشورهای مسلمان می کنند و از طرفی هم سعی در تطهیر و زیبا جلوه دادن کشورهای غربی و اروپایی هستند بگونه ای که یا اخبار جنایات آنها و فجایع را پوشش نمی دهند و یا به نحوی توجیه می کنند.

کلانتری با بیان اینکه کافی است کوچکترین مسئله ای در کشورهای جهان سوم و کشورهای مسلمان به وجود بیاید فورا آن را تیتر می کنند، اذعان داشت: این احتمال وجود دارد که نفوذ جریان یا افرادی در کار باشد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: عده ای با بازی کردن در زمین دشمن و انتشار اینگونه گزارش و خبرهای دروغ تلاش می کنند عواطف و احساسات مردم را برانگیزند.

کلانتری با تاکید بر اینکه بعید می دانم این گونه اقدامات سهوی باشد، تصریح کرد: فکر می کنم جریانی بر روی این قضیه کار می کنند و نمی خواهند آرامش بین کشورهای مسلمان برقرار باشد.

وی افزود: از این اختلاف افکنی ها و مباحث انحرافی تنها آمریکا، اسرائیل و عربستان سود می برند و خوشحال می شوند.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری تاکید داشت: این رفتار رسانه ای برخی حتی اگر عمدی نباشد، دستگاه های امنیتی و نظارتی ما باید واکنش نشان بدهند نه اینکه بی تفاوت باشند چر که اگر با این مسائل برخورد نشود باز هم اتفاق می افتد.

کلانتری بیان کرد: برای افزایش وحدت کشورهای مسلمان در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، مذهبی و غیره لازم است تفرقه افکنی های موجود ریشه یابی شوند تا بتوانیم برخورد مناسب را داشته باشیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه چرا با این موضوع برخورد نمی شود، اظهار داشت: از شورای امنیت ملی، وزارت ارشاد و دیگر نهادهای مربوطه انتظار می رود به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کنند و برخورد لازم را با منتشرکنندگان این مطالب کذب داشته باشند.

 

دشمن نمی‌تواند اتحاد ایران و عراق را بهم بزند

آیت‌الله علی اسلامی در گفت‌وگو با  صبح قزوین؛ درباره‌ی دروغ‌پراکنی چند رسانه کشور درخصوص حضور زوار عراقی در ایران اظهار کرد: ملت ایران باید بداند دشمن از هر فرصتی جهت فروپاشی اتحاد و انسجام و وحدت و یکپارچی ملت مسلمان استفاده می‌کند.

وی افزود: دشمن گاهی در قالب شیعه و سنی و گاهی با مدل مسائل فقهی و قومیت‌ها و گاهی با محوریت مسائل اعتقادی مردم ورود پیدا کرده و برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان از هیچ اقدام کثیفی دریغ نمی‌کند.

امام جمعه تاکستان ادامه داد: شایعه پراکنی و دروغ‌های منتشر شده در چندین نشریه درباره اهداف حضور زوار عراقی در ایران هیچ تاثیری بر روابط ایران و عراق نخواهد داشت و به کوری چشم دشمنان اتحاد ایران و عراق افزایش می‌یابد.

وی اذعان کرد: بزرگترین اجتماع بشری که در روی کره‌ی زمین از همه مهم‌تر و بیشتر دیده می‌شود اجتماع بزرگ و باشکوه روز اربعین است که عمده‌ی این اجتماع بر دوش ملت مسلمان ایران است که با حضور پر رنگ خود در این پیاده روی وحدت خود را به دشمنان نشان می‌دهند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: امسال بار دیگر شاهد پیاده روی عظیم اربعین حسینی در عراق با حضور مردم جهان که قریب به 20میلیون نفر است باشکوه برگزار خواهد شد که چند میلیون از آنها را ایرانیان تشکیل می‌دهند‌.

وی ادامه داد: اجتماع بالای ۲۰ میلیونی مسلمانان آن هم در غرب آسیا جایی که امریکا، اسرائیل و انگلیس می‌خواهند این منطقه را از آن خود کنند، بسیاری از توطئه‌های دشمنان را محکوم و خنثی می‌کند.

اسلامی بیان کرد: دفتر فارسی زبان روزنامه‌ی شهروند در تهران در اختیار زنجیره‌های وابسته به غرب و وهابیت و سعودی‌هاست، چه انتظاری می‌توان از روزنامه نگاران سرسپرده داشت؟ عده ای که قلم آنها در مسیر پوشاندن حق و ایجاد تفرقه قدم برمی‌دارند.

وی اذعان کرد: مسئولان روزنامه‌ی شرق متاسفانه اجراکننده توطئه غربی‌ها در داخل کشور شده و تفرقه بین مسلمانان را که خواسته دشمنان انقلاب است شعار خود قرار داده اند و خبری را منتشر کرده اند که دلخواه وهابیت و سعودی‌هاست.

امام جمعه تاکستان با بیان اینکه چرا رسانه‌های داخلی ایران باید پیاده نظام دشمن شوند؟ افزود: زمانی که روزنامه‌ی شرق الاوسط با پول وهابیت و سعودی‌ها در لندن منتشر می‌شود خوراکی برای رسانه و رادیوی انگلیسی‌ها به شمار می‌آید، برخی رسانه‌های خودفروخته ما درحال تبعیت از سیره رسانه‌های غربی در ضربه زدن به نظام هستند.

وی تصریح کرد: دشمنان، اجتماع عظیم بشری روز اربعین را مورد هدف قرار داده اند تا وحدت و انسجام میان ملت ایران و عراق را برهم ریزند، لذا ملت ایران هوشیار است که این شایعه‌ها کار دشمن است که به صورت دروغ و شایعه در رسانه با هدف متلاشی کردن وحدت مسلمین منتشر می‌شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان عنوان کرد: مسئولین ذیربط همچون وزارت ارشاد باید توجه داشته باشند روزنامه‌های وابسته به خارج باید طبق معیارهای حاکم بر کشور و به صورت قانونی محاکمه شوند و جلوی اینگونه روزنامه‌ها گرفته شود؛ چرا که اساس فرهنگ و رسانه را بر بدعت و تفرقه گذاشته اند.

وی اضافه کرد: اگر جلوی تفرقه‌افکنی و دروغ پردازی‌های رسانه‌ها گرفته نشود تفرقه‌ها توسط دشمن بیشتر می‌شود، لذا انتظار می‌رود مسئولین جلوی اینگونه فتنه‌گری‌ها را بگیرند. 

 

دروغ‌های رسانه‌ای علیه زائران عراقی برای ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و عراق است

آیت‌الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به دروغ برخی رسانه‌ها در خصوص زائران عراقی اظهار کرد: سوء استفاده جنسی توسط هرکسی که باشد، محکوم است و از این جهت فرقی بین ایرانی و غیرایرانی نیست و ما معتقدیم ناموس ایرانی باید حفظ شود و شرافت ایرانی حکم می‌کند که اجازه تعرض به ناموس را به هیچ کس ندهد.

وی با بیان اینکه نکته دوم و مهم این است که چه کسانی این خبرها را منتشر می‌کنند، ابراز کرد: باید گفت که منشا اصلی این خبرها رسانه‌های بیگانه هستند و کسانی هستند که به هیچ وجه دلشان به حال ناموس ایرانی نسوخته است.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه مروج بی بند و باری در کشور هستند، خاطرنشان کرد: رسانه‌های بیگانه مروج تعرض جنسی در کشور هستند بنابراین جای تعجب دارد از کسانی که مروج چنین مسئله‌ای در کشورهای جهان و ایران هستند نگران تعرض عراقیها نسبت به بانوان شریف ایرانی باشند.

وی با بیان اینکه عده‌ای از همین رسانه‌های بیگانه با خبرهای دروغ خود استفاده‌های سیاسی می‌کنند، عنوان کرد: برجسته کردن چنین خبرهایی و تاکید بر روی ملیت طرف مقابل ساخته و پرداخته دست دشمن است و رسانه‌های داخلی نباید در دام رسانه‌های بیگانه گرفتار شوند.

آیت‌الله حاج‌ابوالقاسم با تاکید بر اینکه این خبرها در راستای ایجاد اختلاف بین دو ملت دوست ایران و عراق است، گفت: مخاطبان باید به ماهیت شوم سازندگان این خبرها توجه داشته باشند و از بازنشر دادن چنین خبرهایی که در اصل دروغ است، خودداری کنند.

وی با بیان اینکه خبر استفاده ابزاری از زنان ایرانی توسط زائران عراقی دروغ است، عنوان کرد: پردازش به چنین خبرهای دروغی شک برانگیز است و نباید اجازه دهیم که دست آشکار دشمن برای ایجاد تفرقه بین دو ملت باز باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی از رسانه‌های داخلی به چنین اخبار دروغی دامن می‌زنند، تصریح کرد: ما مصرانه از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم با مروجان این گونه دروغها به شدت برخورد کند چرا که این گونه دروغها به امنیت ملی و سیاست خارجی ما لطمه وارد می‌کند.

وی بیان کرد: این گونه دورغهای رسانه‌ای با اساس رویکردهای کشور ما که نزدیک شدن ایران به کشورهای همسایه بوده در تضاد تناقض است.

 

ریشه انتشار اخبار کذب در مورد زائران عراقی، خارج از کشور است

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تکذیب ادعای دروغین برخی از رسانه ها مبنی بر استفاده جنسی زائران عراقی در مشهد از زنان ایرانی، اظهار کرد: علت اصلی ایجاد این موج ها در فضای مجازی با محوریت رسانه های زنجیره ای که تحت حمایت سرویس های جاسوسی دشمن قرار دارند، تحولات مهم منطقه است.

وی افزود: امروز این اتحاد اسلامی بیش از هر زمان دیگری باعث ایجاد رعب و وحشت رژیم صهیونیستی، آمریکایی ها و هم پیمانان اروپایی آن ها شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحول عظیم منطقه و محور مقاومت باعث همگرایی مسلمین و حکومت های آن ها شده است، گفت: این موضوع سبب ایجاد ارتباطات وسیع مسلمان ها با یکدیگر و همچنین کمک کشورهای شیعه نشین به یکدیگر در مشکلات مختلف شده است.

وی ادامه داد: همانطور که در بحران نا امنی ناشی از داعش درعراق و سوریه، حمله آل سعود و هم پیمانانش به یمن؛ مقاومت سایر کشورها را در پی داشت تا به کمک هم توانستند داعش را شکست دهند.

کریمی قدوسی با بیان اینکه نهایت این اتحاد به اتحادیه جماهیر اسلامی خواهد رسید، بیان کرد: این کشورها در تفکر مقاومت رشد کرده و در نهایت به هدف اصلی خود یعنی نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف خواهند رسید.

وی تصریح کرد: در این میان پرداختن به موضوعات بی ریشه و حاشیه ای مانند استفاده جنسی زائران عراقی در مشهد با هدف ایجاد اختلاف میان دو کشور متحد ایران و عراق و ایجاد تزلزل در روابط استراتژیک آن ها است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممکن است مشکلاتی در رفت و آمد میان این کشورها وجود داشته باشد، عنوان کرد: این مشکلات مانند مشکلات ورود و خروج میان کشورها حل می شود اما در برخی موارد رسانه های زنجیره ای در داخل کشور از دشمن پول، مقاله و تیتر می گیرند تا یک موضوع بی اساس را منتشر کنند.

وی تاکید کرد: این هجمه ها ناشی از خشم رژیم صهیونیستی، آمریکا و سعودی ها است تا بتوانند روابط میان دو کشور ایران و عراق را نابود کنند.

کریمی قدوسی با بیان اینکه مسئولین مربوطه در استان باید این موضوع را پیگیری کنند، تصریح کرد: خواهش من این است که شخص استاندار خراسان رضوی این موضوع را در شورای تامین استان مطرح کرده و عوامل اصلی این تحرکات را به خصوص در رسانه های زنجیره ای تحت تعقیب قرار دهد.

 

دروغ‌پردازی رسانه‌ای با هدف ایجاد تفرقه

 علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به دروغ پردازی رسانه ای در خصوص استفاده ابزاری از زنان ایرانی توسط زائران عراقی گفت: مطرح کردن تعصبات ناسیونالیستی و قومی در بین مردم یکی از روش های توطئه است که همواره استکبار آن را دنبال کرده است.

کریمی با تاکید بر اینکه ایجاد تفرقه بین ملت‌ها به ویژه در کشورهای مسلمان یکی از محورهای توطئه و دسیسه استکبار بوده که همواره از آن بهره بُرده است، اظهار کرد: باتوجه به این توطئه دشمنان، یکی از نیازهای اساسی ملت های مسلمان منطقه برای مقابله، حفظ و تقویت وحدت و انسجام است.

وی ادامه داد: ملت عراق و ایران سال ها به واسطه همین توطئه ها درگیر جنگ شدند ولی خوشبختانه پس از پایان جنگ شاهدیم که بین دو کشور وحدت و انسجام ایجاد شده است. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز روابط دو کشور مطلوب و برادرانه است، اظهار کرد: باتوجه به همین روابط مطلوب و سفر سالانه میلیون‌ها نفر از اتباع هر دو کشور، عده‌ای با ایجاد شایعات ساختگی به دنبال خدشه دار کردن و برهم زدن این روابط دوستانه هستند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موضع کلی حاکمیت دو کشور بر حفظ، توسعه و تقویت روابط است و همواره بر این موضوعات تاکید داشته اند تا از مزیت های بسیار زیاد فرهنگی، مذهبی، اقتصادی، اجتماعی، سرزمینی و... برای توسعه روابط بهرمند باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نقش نفوذی ها و رسانه های مغرض در نشر دروغ رسانه ای علیه زائران عراقی مشهود است، بیان کرد: بخشی از این دروغ پردازی ها به عوامل نفوذی استکبار بر می گردد که توسط جریان خارج کشور هدایت می شود و بخش دیگر هم به بازیچه شدن برخی از عوامل ناآگاه و نادان داخلی بر می گردد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بایستی آگاه سازی توسط رسانه ها داخلی انجام و ریشه شایعات مشخص شود تا وجه صحیح ماجرا برای مردم شرح داده شود، خاطرنشان کرد: می‌بایست معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد ورود جدی‌تری را به این گونه دروغ پردازی های مستند، داشته باشد تا شایعه و امر غیر مستندی ترویج پیدا نکند.

 

هدف رسانه های غربی اختلاف افکنی بین ایران و عراق است

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت وگو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به شیطنت های رسانه های بیگانه در اختلاف افکنی بین شیعیان عراق وایران اظهار داشت: در آستانه ولایت حضرت علی بن ابی طالب (ع) که عید بزرگ شیعیان در دنیا به شمار می رود خط سیر رسانه ای بیگانه ها به دنبال اختلاف افکنی شیعیان در منطقه است.

 

وی بیان کرد: در روز های گذشته این رسانه ها با انتشار تصاویر وکلیپ هایی به دنبال جوسازی رسانه ای در خصوص دامن زدن به مسائل واهی بین شیعیان عراقی و ایرانی هستند.

 

کاظمی با انتقاد از برخی رسانه های داخلی درگسترش این سیر رسانه ای غلط ادامه داد: با توجه به موقعیت و شرایط حساسی که کشور در آن قرار دارد رسانه ها در انتشار مطالب بایستی با حساسیت و دقت نظر برخورد کنند.

 

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس ،اختلاف افکنی بین شیعیان با تخریب بنیه اعتقادی ومذهبی مردم را از توطئه های دشمنان نظام دانست وگفت: ملت ایران و مسلمانان هیچ گاه فریب این شیطان صفتان را نمی خورند و با عمل به دستورات دین و روحیه استکبار ستیزی همیشه در میدان جهاد حضور دارند.

 

وی با تاکید براینکه ایران با همکاری عراق از کشورهای پرچمدار راه اندازی پیاده رویی بزرگ اربعین هستند، افزود: دروغ پردازی رسانه ای در خصوص استفاده ابزاری از زنان ایرانی توسط زائران عراقی از شیطنت های اختلاف افکن بین شیعیان این دوکشور است که نباید فریب آنها را خورد.

 

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامورداخلی مجلس گفت: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد براساس قانون نسبت به انتشار اخبار دروغ با این رسانه های داخلی برخورد کنند.

 

دروغ رسانه ای علیه زائران عراقی اقدامی شیطان صفتانه است

حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با راه آرمان ؛ با اشاره به دروغ پردازی رسانه ای در خصوص استفاده ابزاری از زنان ایرانی توسط زائران عراقی گفت: پرداختن به این موضوع اقدام شیطان صفتانه و استفاده ابزاری برای تخریب اخلاقیات و ارزش های انسانی است.

وی ادامه داد: اصلی ترین بنیان مردم مسلمان ثابت قدم بودن در مسیر اعتقادی، اسلامی و تکیه به ائمه طاهرین علیه السلام است و با توجه به قداستی که برای اماکن مقدسه  و عتبات عالیات داریم  همواره در آن اماکن حضور پیدا می کنیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری افزود: مسلمانان با حضور در حرم ائمه طاهرین علیه السلام تلاش بر تقویت قدرت های اعتقادی و معنوی خود دارند که با  آن می توانند در مسیر زندگی و مبارزه با مستکبرین گام بر می دارند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی عنوان کرد:دشمنان دین و انسانیت می خواهند به بنیان های اعتقادی، معنوی و قدسی بشر را آسیب بزنند و توجه به اماکن مقدس را زیر سوال ببرند.

این مقام مسئول با بیان اینکه البته مردم شریف و مسلمان هیچ گاه فریب این شیطان صفتان را نمی خورند، ابراز کرد: در شگفت نیستیم از اینکه این شیطان صفتان دست به چنین اقدامات مزدورانه بزنند و آنها هر چه که انجام دهند دور از انتظار نیست.

وی تأکید کرد: توجه بیشتری داشته باشیم که چه سرمایه های عظیمی داریم و باید از بنیان های اعتقادی در این زمینه بهره مند باشیم؛ چرا که آنها پشتوانه های ما را نشانه گرفته اند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ما سرمایه های عظیم قدسی در اختیار داریم، تصریح کرد:از خدای متعال می خواهیم که همان گونه که دشمنان خانه کعبه؛ فیل های سپاه ابرهه را با طیر ابابیل نابود کرد؛ خداوند طیر ابابیل دیگری را مأمور و فیل ها تبلیغاتی اینان را متلاشی کند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی در پایان با اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: تا حقیقت برای تمامی آحاد بشر مسلمان و غیر مسلمان آشکار شود و حقانیت دین و ولایت بیشتر هویدا گردد و بساط کفر، استکبار و سلطه گری در عالم برچیده شود.

 

برخورد قاطع با منتشرکنندگان این شایعات و تلاش جریان‌های غربی برای ایجاد تفرقه بین ملت ایران و عراق دو محور اصلی سخنان مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است؛ باید منتظر ماند و دید دستگاه قضایی و شورای عالی امنیت ملی چه برخوردی با افراد دخیل در این پرونده می‌کنند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1403975
ارسال نظر
نظرات