به گزارش صبح توس؛ روز گذشته است، دانشجویان جهادگر مشهدی قرار است کوله بار خود را ببندند و از خانواده و همه‌ زرق و برق‌های دنیا دل بکنند و به سوی مناطق محروم مشهد حرکت کنند، وارد دانشگاه منتظری می‌شود، قرار است دانشجویان از این محل به سمت مناطق هدف خود حرکت کنند.

رنگ بوی مراسم بدرقه‌ دانشجویان جهادگران بیشتر از همیشه شبیه جبهه هاست، نوا‌های دوران جنگ به ویژه «با نوای کاروان» حاج صادق آهنگران به گوش می‌رسد، با چهره‌های شاداب دانشجویان دل روشن می‌شود، روشن به آینده‌ کشور که با این همه سختی و مشکلات اقتصادی این روزها، هنوز هم هستند جوانانی که بدون هیچ مزد و تقدیری حاضر می‌شوند از شهر و دنیا بزنند و به محروم‌ترین مناطق بروند تا کم کاری کاخ نشینان بی خیال این روز‌ها را جبران کنند!

 

جامعه نیازمند مسئولانی با نگاه جهادی است

هادی باادب، مسئول بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی در جمع جهادگران دانشجو می گوید: دانشگاه منتظری مشهد در ایام دفاع مقدس خوش درخشید و ۴۴ دانشجوی این دانشگاه در ایام دفاع مقدس مظلومانه برای دفاع از کشور به شهادت رسیدند و چه قدر انتخاب این محل برای بدرقه‌ دانشجویان جهادگر انتخاب درستی بوده است؛ چرا که آن روز‌ها دانشجو‌یان برای دفاع از کشور از این محل به جبهه‌ها اعزام می‌شدند و امروز شما جوانان دانشجو برای محرومیت زدایی از این محل به مناطق محروم شهر مشهد رهسپار می‌شوید.

با ادب اضافه می کند: انقلاب اسلامی از بدو تولد خود برهه‌های حساس مختلفی را پشت سر گذاشته و راهبرد امروز دشمن برای فشار آوردن به انقلاب اسلامی مسئله‌ی اقتصادی است، شاید بهترین راه برای مقابله با این راهبرد دشمن همین حرکت جهادی شما دانشجویان انقلابی باشد.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان رضوی ادامه می دهد: ما اردو‌های جهادی را نماد غیرت و همت جوانان انقلابی برای خدمت به مردم می‌بینیم و قطعا جامعه امروز نیازمند مسئولینی با همین نگاه جهادی است.

 

۱۰۰۰ دانشجو تا پایان شهریور به اردو جهادی می‌روند

محمود حقدوست، مسئول سازندگی بسیج دانشجویی خراسان رضوی هم در جمع دانشجویان به تشریح برنامه‌های اردوجهادی پرداخت و می گوید: قرار است تا پایان شهریورماه ۱۰۰۰ دانشجو به مناطق محروم استان اعزام شوند.

حقدوست می افزاید: بنا داریم مراسم بدرقه‌ دانشجویان در سطح شهر مشهد به گونه‌ای باشد که روحیه‌ جهادی دانشجویان در قالب حال هوای دفاع مقدس به مردم عزیز شهر مشهد منتقل شود.

 

راه برون رفت از شرایط فعلی کشور همین حرکت های جهادی است

همچنین ابراهیم عقیلی، دانشجوی کارشناسی دانشگاه علوم قرآنی مشهد، می گوید طبیعتا در شرایط کنونی کشور که ما یک خستگی وعقب ماندگی در بخش مدیریتی مشاهده می کنیم، تنها راه برون رفت از وضعیت محرویت برخی از مردم همین اردوهای جهادی است.

عقیلی می افزاید: رهبر انقلاب بارها بر بحث محرومیت زدایی تاکید داشتند؛ اما امروز می بینید که متاسفانه مسئولان توجه جدی به این مسئله ندارند و بعضا شاهد این هستیم که عملکرد مسئولین بیشتر باعث محرومیت زایی شده است.

این دانشجوی کارشناسی دانشگاه علوم قرآنی مشهد بیان کرد: در این شرایط باید جامعه انقلابی و دغدغه مند وارد میدان شوند و بتوانند با حضور پرشور خود در میدان اندکی از بارهای بر زمین مانده را به دوش بکشند.

وی در پایان می گوید: شرکت در اردوهای جهادی یعنی گذشتن از خود این از خود گذشتگی به رشد اخلاقی دانشجویان بسیار کمک می کند و اردوهای جهادی بسیار فرصت مناسبی است برای خلوت با خدای خود، امیدوارم خداوند از ما بپذیرید.

 

حضور دانشجویان جهادگر در مناطق محروم باعث دلگرمی مردم می شود

علی بهنام، دانشجوی دانشگاه خیام مشهد، نیز می گوید: با توجه به وضعیت اقتصادی که کشور ما درگیر آن است، حضور دانشجویان در مناطق محروم قطعا باعث دلگرمی خانواده و همچنین باعث می شود اندکی از شرایط سخت موجود با همت دانشجویان کاسته شود.

بهنام ادامه می دهد: دانشجویانی که در شهر هستند، شاید نتوانند شرایط مناطق محروم را از دور درک کنند؛ اما قطعا حضور در اردوهای جهادی و هم نشینی با مردمی که با سخت ترین مشکلات رو به رو هستند؛ علاوه بر کمک به آن ها باعث این می شود که دانشجویان بیشتر از گذشته قدردان شرایط فعلی خود باشند.

 

نمایش غیرت در شهر!

بعد از پایان مراسم در مسجد دانشگاه منتظری، دانشجویان جهادگر از زیر قرآن رد می شوند و به سمت وسایلی که قرار است آن ها را به مناطق هدف برسانند حرکت می کنند، نواهای انقلابی در محوطه دانشگاه به گوش می رسد؛ دانشجویان سربندهای خود را به پیشانی بسته اند و با برچم های که نام حضرت آل الله بر آن ها نقش بسته، به سمت مینی بوس ها حرکت می کنند، هر لحظه که می گذرد بیشتر صحنه های حرکت رزمندگان اسلام به سمت و سوی جبهه های حق علیه باطل برایم تداعی می شود؛ انگار امروز هم دقیقا جنگ است، جنگی که شاید سر و صدایش کمتر از جنگ هشت ساله کشور باشد؛ اما قطعا پیچیدگی بیشتری دارد.

کاروان جهادگران با ۹ مینی بوس و یک اتوبوس پشت سر هم حرکت می‌کنند و صحنه‌های زیبایی را در شهر امام رضا(ع) رقم می‌زنند؛ بیشتر از اینکه نگاهم با کاروان جهادگران باشد، واکنش مردم را زیر نظر دارم. مردم از دور این کاروان را به هم نشان می‌دهند و شاید با خود می‌گویند هنوز هم هستند جوانانی که غیرت دینی و ملی خود را از دست نداده باشند و در همین شرایط حاضر باشند از دنیای خود بگذرند و برای رفاه مردم، جهادی مردانه کنند.