شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1397/06/13 شناسه خبر: 1405063
آصفری در گفت و گو با دانا:
برخی تا وقتی پست و مقام دارند، اصولگرا هستند/تعریف درستی از اصلاح طلبی وجود ندارد
نماینده مجلس نهم در شورای اسلامی گفت: برخی تا زمانی که پست و مقام داشتند، اصولگرا بودند اما وقتی پست و مقام از دست دادند، سعی کردند در روش خود تغییر ایجاد کنند.

محمدحسن آصفری در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اظهار کرد: امروز به جای اینکه در تعاریفمان بازنگری صورت بگیرد، باید در رفتارهای جریان اصولگرایی، تجدیدنظری صورت بگیرد زیرا اصولگرایی نباید از دایره انصاف خارج شود و باید به توصیه بزرگان دین ما عمل کنیم.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع)، وقتی برادرش عقیل، مقدار بیشتری از بیت المال می خواهد، آهن گداخته به سمتش می برد، بنابراین ما هم باید به همین صورت عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تفاوت جریان اصولگرایی با سایر جریان های دیگر باید در منافع و آرمان های انقلاب و نظام باشد، افزود: این جریان باید به این مسئله توجه کند که نیاز مردم چیست و در عین حال اهداف انقلاب را مطرح کرده و جلوی کسانی که با پرچمداری اصولگرایی از انقلاب و نظام سوء استفاده می کنند، گرفته شود.

نماینده مجلس نهم در شورای اسلامی تصریح کرد: تفاوت این جریان با جریان های دیگر در اصل انقلاب و آرمان های آن است، اعتقاد جریان اصولگرایی بر این باور بوده که اول مردم و کشور و بعد خودمان، البته کسانی وارد جریان اصولگرایی شده و پرچم این جریان را به دست گرفته اند اما به آرمان ها و اهداف اصولگرایی آنچنان اعتقادی نداشتند. آنها زمانی که پست و مقام داشتند، اصولگرا بودند اما وقتی پست و مقام از دست دادند، سعی کردند در روش خود تغییر ایجاد کنند.

آصفری گفت: من اعتقاد دارم که باید جریان اصولگرایی به این توجه کند که این جریان محافظه کار نیست و بر روی اصول و آرمان های انقلاب محکم بایستد البته اصلاحات در روش های اصولگرایی لازم است اما نباید این اصلاحات طوری باشد که از اصول و آرمان های انقلاب فاصله بگیریم.

وی با طرح این پرسش که مگر می شود عینک اصولگرایی را به چشم زد ولی به آن خط و مسیر درستی که امام و رهبری ترسیم کرده، توجه نداشته باشیم، اظهار کرد: این مسئله باعث می شود ناخودآگاه در مسیر جریان اصلاح طلب ها که از ابتدا تاکنون تعریفی نداشته اند، حرکت کنیم و یا در زمین آنها بازی صورت بگیرد. البته در نیروهای اصلاح طلب هم نیروهای انقلابی وجود دارد اما به دلیل اینکه تعریفی درستی از اصلاح طلبی وجود ندارد، مورد دستاویز و سوء استفاده قرار گرفته است.

نماینده مجلس نهم در شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است بازنگری در روش اصولگرایی صورت بگیرد باید به روز حرکت کرده، نیاز جامعه دیده شده و نگاه به سنت فراموش نشود اما باید با روش و متد جدید حرکت کرد. اگر این اتفاق بیفتد آن نوگرایی که مدنظر است، صورت می گیرد.

وی با انتقاد از این مسئله که در نظام اسلامی، احزاب و جریان ها در زمان انتخابات کرکره خود را بالا می کشند و وقتی انتخابات تمام می شود، کرکره خود را پایین می کشند، عنوان کرد: امروز نگاه اصولگرایی باید این باشد که ما در کشور دو جریان بیشتر نداریم، یکی جریان انقلابی و دیگر غیرانقلابی. جریان انقلابی، جریانی است که دلش برای مردم می سوزد و دنبال منافع خودش نیست.

وی افزود: این جریان در خط امام و رهبری حرکت می کند، دنبال شایسته سالاری است و نه حزب بازی. تبعیض و ناعدالتی از نگاه انقلابی گری پذیرفته شده نیست. فراموشی آرمان های انقلاب در روحیه انقلابی گری وجود ندارد. حقوق های نجومی، وجود ندارد. بین آنها با مسئولین فاصله نیست اما هرکس بخواهد خلاف این مسائل عمل کند، غیرانقلابی است.

آصفری ادامه داد: حتی اگر کسی شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل بدهد اما صاحب امتیاز طلایی برای آشنایان خودش باشد و به دنبال اشرافی گری و خانه های اعیانی بوده و دارای حقوق های نجومی باشد، هرچقدر هم مدعی استکبارستیزی باشد اما این مسائل باعث می شود که انقلابی گریش را نپذیریم. شعار مرگ بر آمریکا یعنی مبارزه با حقوق های نجومی، فاصله طبقاتی را کم کردن و فاصله و تبعیض طبقاتی را از بین بردن. اگر بخواهیم با تکیه بر این مسائل نوگرا باشیم، ارزشمند است.


 

 

 

http://dana.ir/1405063
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی