شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 16:00 منتشر شده در مورخ: 1397/06/17 شناسه خبر: 1406456
رامین حسین پناهی اعدام شد
وکیل مدافع رامین حسین پناهی از اجرای حکم اعدام موکلش در روز جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از  کُردتودی، حکم اعدام سه نفر از اعضای گروهک های معاند نظام که با انجام اقدامات نظامی و مسلحانه در غرب کشور موجبات ناامنی و داغدار شدن برخی خانواده‌ها را فراهم آورده بودند، اجرا شد.

 

این حکم پس از سیر مراحل قضائی پرونده و با حضور وکیل مدافع متهمین، به دلایل مستند عضویت در گروهک ضدانقلاب، درگیری مسلحانه و مشارکت در اقدام مسلحانه و شهادت تعدادی از شهروندان به تائید دیوان عالی کشور رسیده بود.

 

زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی این سه نفری هستند که امروز اعدام شدند.

 

 حسین احمدی نیاز وکیل مدافع رامین حسین پناهی، در این باره اظهار کرد: ما وکلای آقای رامین پناهی هیچ گونه اطلاعی نداریم اما از منابع موثق اطلاع دادند که حکم اجرا شده است.

 

رامین حسین پناهی در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲  در شهر سنندج دستگیر و در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام بغی به اعدام محکوم شد. رای پرونده حسین‌پناهی در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور تایید شده است.

 

رامین حسین پناهی تیر ماه سال گذشته قبل از انجام یک عملیات مسلحانه در سنندج توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. او عضو گروهک منحله کومله است.

 

 

 

از جمله اقدامات زانیار و لقمان مرادی ترور و شهادت 4 نفر از شهروندان از جمله فرزند امام جمعه مریوان با هدف ایجاد تفرقه و اختلافات مذهبی، با هدایت و دستور مستقیم سرویس اطلاعاتی بیگانه بوده است.

 

فعالیت به نفع گروهک تجزیه طلب، عزیمت به همراه تیم مسلح با هدف انجام بمب‌گذاری و اقدامات خرابکارانه و ترور شهروندان کُرد در روز قدس سال گذشته، درگیری مسلحانه با نیروهای نظامی در 2 تیرماه 1396 از جمله اقدامات رامین حسین پناهی، فرد محکوم به اعدام دیگر بوده است.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1406456
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی