شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1397/06/17 شناسه خبر: 1406471
رزمایش اقتدار «سپاهیان محمدرسول‌الله(ص) ۲» دراستان همدان برگزار شد
امروز با حضور ۷ هزار بسیجی رزمایش بزرگ اقتدار «سپاهیان محمدرسول‌الله(ص) ۲»استان همدان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان صبح امروز رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی «سپاهیان محمدرسول‌الله(ص) ۲»  اظهار داشت:امروز استان همدان با حضور ۲۰هزار نفر بسیجی و مردمی شاهد انجام این رزمایش در منطقه قراویز است.

سردارمظاهر مجیدی از حضور ۲۵۰گروه جهادی در مناطق محروم این استان خبر داد و گفت: در این مرحله رزمایش محمد رسول‌الله(ص) با حضور ۵۰۰۰هزار نفرنیروی بسیجی انجام می گیرد.

وی بیان کرد:۱۳۶گروه از محلات،۲۳گروه پزشکی،۵گروه مهندسی،۲۶گروه مهندسی کشاورزی،۲۰گروه طلاب،۲۰گروه دانش آموزی و ۲۰گروه دانشجویی برنامه خدمت رسانی در قالب رزمایش خدمت به مناطق محروم استان دارند.

 

فرمانده سپاه استان همدان گفت:مرحله سوم رزمایش ۵مهرماه در مراکز استان ها برگزار می شود.

 


مجیدی ادامه داد:بسیجیان همدان در این رزمایش ولایتمداری و پایبندی به اصول انقلاب ونظام مقدس جمهوری اسلامی به منصه ظهور می گذارند.

 

وی تاکید کرد:دشمن بار دیگر از بسیجیان با غیرت و با بصیرت همدان سیلی خواهد خورد به طوری که قاب های عکس و تصویر های دوربین ها نمی توانند این عظمت بسیج در استان به نمایش بگذارند.

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان با بیان اینکه تا ساعتی دیگر نخستین مرحله از رزمایش اقتدار عاشورایی در تویسرکان برگزار می شود، گفت: برنامه های پیش بینی شده؛ حضور دوگردان بیت المقدس و اقشار مختلف بسیج، رژه موتور و خودرویی در سطح شهرستان و اجرای مانوراصلی است.

«مرتضی سیاهوشی» در گفت و گوبا خبرنگار رودآور، با بیان اینکه تا ساعتی دیگر مرحله اول رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص)2 در تویسرکان برگزار می شود، گفت: نخستین مرحله این رزمایش، امروز هفدهم شهریور ماه با اجرای صبحگاه مشترک با سخنرانی سردار مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان آغاز می شود.
 

 

وی با بیان اینکه نیروهای بسیجی در دو روز گذشته با حضور در اردوگاه و انجام تمرینات تاکتیکی، آمادگی لازم برای برگزاری رزمایش اصلی را کسب کرده اند، اظهار کرد: پس از مراسم صبحگاه، شاهد حضور دو گردان بیت المقدس و سایر اقشار بسیج در سطح شهرستان برای به نمایش گذاشتن اقتدار بسیج هستیم و همچنین رژه موتوری و خودرویی هم قرار است در پیش داشته باشیم و پس از آن، بسیجیان برای اجرای مرحله عملی رزمایش عازم اردوگاه می شوند.

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان افزود: مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی نیز در قالب خدمات رسانی به حاشیه شهرها انجام می شود که طی آن 25 گروه جهادی به مناطق مختلف اعزام می شوند و تاکنون17 گروه جهادی به کارگیری شده اند.

سرهنگ سیاهوشی تصریح کرد: ویزیت رایگان و مشاوره سلامت، رنگکاری و زیباسازی مدارس، برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگی و کمک به ساخت منزل محرومان بخشی از فعالیت های گروه های جهادی است.

وی در ادامه با بیان اینکه مرحله سوم رزمایش در هفته دفاع مقدس در مرکز استان با حضور بسیجیان شهرستان های مختلف برگزار می شود؛ عنوان کرد: در این مرحله نیز دو هزار نفر نفر از بسیجیان تویسرکانی در همایش بزرگ 20 هزار نفری که در همدان برگزار می شود، حضور خواهند یافت.

رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص) با حضور پرشور بسیجیان گردانهای بیت المقدس، امام علی(ع) و عموم بسیجیان شهرستان نهاوند آغاز شد.

در این مرحله از رزمایش رژه خودرویی بسیجیان نهاوند با هدف نمایش اقتدار و صلابت بسیجیان برگزار شد و گردانهای حاضر در این رزمایش نیز به محل برگزاری اموزش های تاکتیکی و رزمی اعزام شدند.

سرهنگ کریمی فرمانده سپاه نهاوند در مراسم آغاز این رزمایش گفت: هدف از برگزاری این رزمایش نمایش اقتدار نظام برای دشمنان داخلی و خارجی و ایجاد امید برای مردم و دوست داران نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: در مرحله بعدی برگزاری رزمایش در شهرستان نهاوندجهت محرومیت‌زدایی 25 گروه جهادی با استعداد 250 نفر از اقشار مختلف بسیجی شهرستان به مناطق حاشیه‌ایی و محروم شهر نهاوند، گیان، فیروزان، برزول اعزام می‌شوند.

فرمانده سپاه نهاوند گفت: این گروه‌های جهادی از اقشار مختلف بسیجیان شهرستان هستند که در مناطق محروم و حاشیه‌ایی شهرستان به اقداماتی از قبیل فعالیت‌های عمرانی،‌ محرومیت زدایی، فعالیت‌های آموزشی، پزشکی و غیره خواهند پرداخت.

کریمی افزود: گروه‌های جهادی پزشکی و بهداشتی به صورت رایگان در این مناطق خدمات می‌دهند و ضمن این‌که خدمات آموزشی و عمرانی از جمله ساخت و مرمت خانه‌های محرومان، پروژه‌های آب‌رسانی و رسیدگی به مدارس حاشیه شهرها با مرمت، تعمیرات و رنگ آمیزی و نشاط‌آور کردن کلاس‌های درس برای مهرماه نمونه‌ای از این خدمات است.

وی گفت: در این رزمایش هشت گردان که شامل بسیج ورزشکاران، بسیج عشایر، بسیج اصناف و بسیج کارگری، گردان امام حسین(ع)، گردان امام علی(ع) و دو گردان بیت‌المقدس است که مجموعا شامل هزار و 500 بسیجی هستند.

فرمانده سپاه نهاوند افزود: مرحله بعدی رزمایش نیز همایش 20 هزار نفری بسیجیان در استان است که سهمیه نهاوند حدود دو هزار نفر بسیجی است که دو هزار نفر بسیجی از شهرستان به استان اعزام خواهند شد.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1406471
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی