شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:29 منتشر شده در مورخ: 1397/06/18 شناسه خبر: 1406619
مسئول قرارگاه جهادی مهاجر دانشگاه علوم پزشکی اراک اعلام کرد؛
خدمت‌رسانی ۵۰ دانشجوی جهادگر در روستاهای محروم استان مرکزی
مسئول قرارگاه جهادی مهاجر دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۵۰ دانشجوی جهادگر به مدت ۸ روز در روستاهای حشیان، تلخستان، ده علیمراد، خشکه در، آب بخشان، آق بلاغ محمدحسن خان و آق بلاغ سادات شهر هندودر از توابع شهرستان شازند به خدمت رسانی می پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ هر ساله با آغاز تعطیلات دانشگاهی، دانشجویان دانشگاه‌های استان مرکزی همانند سایر دانشگاه های کشور با دل کندن از زندگی شهری، رهسپار مناطق محروم می شوند، تا خود را برای حضور در یک کلاسی که با سایر کلاس های درسی تفاوت دارد آماده کنند، کلاسی از جنس خدمت به محرومان و مستضعفان. دانشجویان با حضور در اردوهای جهادی و مناطق محروم با فقر و محرومیت اقشار ضعیف جامعه آشنا شده که این نوعی خودسازی برای دانشجویان است.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک در قالب قرارگاه جهادی مهاجر امسال نیز به سنت هرساله در اردوهای جهادی شرکت کرده تا علاوه بر چشیدن طعم شیرین خدمت به محرومان و مستعضفان، لبخندی بر دل مردمان محروم این منطقه بنشانند.

امیرعلی متقی مسئول قرارگاه جهادی مهاجر دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب، به تشریح عملکرد اردوی جهادی سال ۹۷ این قرارگاه پرداخت و گفت: به لطف الهی و عنایات معصومین و شهدا، امسال به مانند سال های گذشته قرارگاه جهادی مهاجر دانشگاه علوم پزشکی اراک، آمادگی خود در جهت خدمت رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار را اعلام کرد و از تاریخ ۱۰ شهریور به طور رسمی اردوی جهادی آغاز شد.

وی افزود: ۳۰ دانشجوی خانم و ۱۹ دانشجوی آقا به مدت ۸ روز در روستاهای حشیان، تلخستان، ده علیمراد، خشکه در، آب بخشان، آق بلاغ محمدحسن خان و آق بلاغ سادات شهر هندودر از توابع شهرستان شازند به خدمت و جهاد می پردازند.

متقی با بیان اینکه دانشجویان سفیران کار، تلاش و خدمت‌رسانی صادقانه هستند ادامه داد: عمده ی فعالیت گروه جهادی مهاجر را فرهنگی، بهداشتی-درمانی و آموزشی است.

مسئول قرارگاه جهادی مهاجر دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: در طول این اردو دانشجویان جهادگر با برگزاری کلاس های آموزشی برای کودکان و نوجوانان در موضوعات مختلف، پخش مستند و کلیپ های فاخر و آموزنده، رنگ آمیزی و مرمت مدارس، دیدار با خانواده های شهدا و ویزیت بیماران به خدمت رسانی مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویانی که در اردوهای جهادی شرکت می‌کنند از نزدیک با مشکلات محرومین آشنا می شوند افزود: کسانی که جنس دردهای مردم را بدانند، وقتی سمت و مسئولیتی را بر عهده گرفتند، مردم را فراموش نخواهند کرد.

photo_2018-09-05_11-29-07

photo_2018-09-05_11-28-35

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1406619
ارسال نظر
نظرات