شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1397/06/18 شناسه خبر: 1406712
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس:
قوه قضائیه در برخورد با متخلفان از هیاهوها واهمه‌ای نداشته باشد/ اقدام مثبت دستگاه قضا در برخورد با مفسدین دانه‌درشت
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی قوه قضاییه در برخورد با متخلفان از هیاهوها واهمه ای نداشته باشد، گفت: برخی از این متخلفان رسانه، پول و آدم دارند و حتما سر و صدا خواهند کرد ولی قوه قضائیه عقب نشینی نکند و این مسیر را با قدرت ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ در روزهای اخیر، خبری مبنی بر یک فساد کلان از سوی برخی از افراد منتسب به حزب کارگزاران در فضای مجازی منتشر شد که واکنش فعالان این حوزه را در برداشت.

تین خبر حکایت از جلوگیری فساد ۷۰۰۰ میلیاردی «حسین مرعشی» توسط قوه قضائیه بود، که بر اساس آن با دستور قوه قضائیه روند اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری (بیش از۷۰۰۰میلیارد تومان) به یکی از اعضای مرکزیت حزب کارگزاران که با رانت دولت در حال به سرانجام رسیدن بود، متوقف شد.

بنا بر این خبر که در کانال های تلگرامی دست به دست شده است، دولت به بهانه احداث ۷۵۰ هکتار گلخانه هیدروپونیک، مبلغی معادل ۵۰۰ میلیون دلار به «شرکت #عمران_کرمان » با عاملیت حسین مرعشی تخصیص داده بود اما از ابتدای طرح این موضوع، یکی از دستگاه های نظارتی دولتی نسبت به این مساله مشکوک و دستور توقف این واگذاری را صادر کرد.

در ادامه با دخالت مستقیم جهانگیری، وی شخصا دستور توقف را بلااثر کرده و واگذاری این رقم با همکاری مرتضی شهیدزاده (عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی) ادامه پیدا می کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

اقدام مثبت دستگاه قضا در برخورد با مفسدین دانه‌درشت

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی درخصوص مباحث مطرح شده در فضای مجازی درباره این موضوع در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ گفت: خوشبختانه شاهد هستیم که قوه قضائیه حرکت خوبی را در برخورد با دانه درشت ها آغاز کرده است.

سلیمی با بیان اینکه اقدامات قوه قضائیه در برخورد با متخلفین دانه درشت قابل دفاع است، اظهار کرد: قوه قضائیه در برخی موارد ضعف هایی نیز داشته است ولی در مجموع این اقدام قوه قضائیه در برخورد با دانه درشت‌ها حرکت اثرگذاری و خوبی است که امیدواریم با قدرت ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به سخنان شب گذشته معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: اینکه سخنگوی قوه قضاییه به صراحت اعلام کردند در مورد رئیس سابق بانک مرکزی ورود پیدا کرده‌اند و تحقیقاتی انجام شده نکته مثبت است؛ البته انتظار می رود مادامی که این افراد، در مسئولیت هستند به تخلفاتشان رسیدگی شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بایستی به تخلفات و مفاسد افراد مسئول در زمان مسئولیت نیز رسیدگی شود، گفت: این اقدام خیلی می تواند کارگشا باشد. هستند فرماندارانی که فاسد هستند و تخلفاتی را انجام داده اند و به واسطه غیر بومی بودن پس از پایان دوره مسئولیت‌شان این تخلفاتشان به فراموشی سپرده می شود.

قوه قضائیه در برخورد با متخلفان از هیاهوها واهمه‌ای نداشته باشد

وی ضمن تقدیر از عملکرد قوه قضائیه در برخورد با مفسدان دانه درشت بیان کرد: توقع این است که قوه قضاییه در برخورد با این افراد از عنوان، دسته، رسته، حزب و .. واهمه ای نداشته باشد و موضوعات را به صورت جدی پیگیری کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم از اقدامات قاطع قوه قضائیه در برخورد با مفسدین پشتیبانی می‌کنند، ادامه داد: مردم خوشحال می شوند قوه قضاییه با این افراد برخورد کند چرا که این امر باعث اقتدار نظام نیز می شود.

سلیمی با اشاره به سخن حضرت امام(ره) که فرمود «حفظ نظام از اوجب واجبات است»، ادامه داد: این اقدامات باعث حفظ و اقتدار نظام می شود؛ همانگونه که در زمان امام(ره) با دانه درشت ها برخورد شد، امروز هم برخورد با دانه درشت ها باید ادامه داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه قوه قضاییه در برخورد با متخلفین از هیاهوها واهمه ای نداشته باشد، خاطرنشان کرد: برخی از این متخلفان رسانه، پول و آدم دارند و حتما سر و صدا خواهند کرد ولی قوه قضائیه عقب نشینی نکند و این مسیر را با قدرت ادامه دهد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1406712
ارسال نظر
نظرات