شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 12:19 منتشر شده در مورخ: 1397/06/19 شناسه خبر: 1407054
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان مطرح کرد؛
مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان جزء سه مرکز پژوهشی برتر کشور
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان گفت: مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان جزء سه مرکز پژوهشی برتر کشور شناخته می‌شود که نرخ رشد عملکرد خوبی را داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، حمید بادامی‌نجات صبح امروز در مراسم اهدای احکام عضویت اعضای سازمان‌های مردم‌ نهاد مجمع استانی سمن‌های همدان در کارگروه‌های تخصصی مطالعات شورا، با تأکید بر اینکه فعالان سمن‌ها، سرمایه‌های اجتماعی شهر هستند، اظهار کرد: فعالان سمن‌ها می‌توانند با ارائه راهکارهای بدیع، یاری‌رسان مدیریت شهری باشند.

وی با بیان اینکه تأثیرپذیری و تصمیم‌گیری شورا از بودجه تا برنامه‌ریزی‌های خُرد و کلان به طرح نظرات کارشناسی نخبگان شهری برمی‌گردد، گفت: با ارائه راهکارهای نخبگان شهری به طور قطع در برنامه‌ریزی‌ها موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان بیان کرد: ارائه برنامه و مطالعات پژوهشی، حمایت از تحقیقات، پژوهش‌ها و ایده‌های نو در حوزه مدیریت شهری و ارائه نظرات کارشناسی در زمینه طرح‌ها و لوایح شورای شهر از اصلی‌ترین رسالت‌های این مرکز علمی و پژوهشی محسوب می‌شود که خروجی این مباحث در سطح شهر قابل لمس خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان به منظور ارتقاء کمی و کیفی سطح خدمات و نیز افزایش مشارکت شهروندان نخبه در اداره شهر، تمام تلاش خود را به کار گرفته است، افزود: این مرکز، جزء سه مرکز پژوهشی برتر کشور شناخته می‌شود که نرخ رشد عملکرد خوبی را داشته است.

بادامی‌نجات تصریح کرد: این مرکز به عنوان بازوی علمی- تحقیقاتی شورای شهر و با هدف مدیریت طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی به منظور انجام مطالعات برای ارائه نظرات کارشناسی و مشورتی به مدیریت شهری شکل گرفته است.

وی با اشاره به برخی وظایف مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا، ادامه داد: شناسایی، بررسی و اولویت‌بندی نیازهای علمی، مطالعات و پژوهش‌های راهبردی و بررسی برنامه‌های شهرداری همدان و تطابق آن با اسناد بالادستی و سیاست‌های راهبردی شورا با هدف رفع مسائل و مشکلات در حوزه مدیریت شهری از مهمترین وظایف این مرکز علمی است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: حوزه پژوهشی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان به منظور پیشبرد برنامه‌ها و اهداف تعریف شده، به تشکیل کمیته‌های تخصصی 9گانه با حضور اساتید برجسته و توانمند هیأت علمی، مدیران و کارشناسان خبره شهرداری و اعضای شورای شهر اقدام کرده است.

وی یادآور شد: برنامه و طرح‌های اثرگذار در شهر به منظور بررسی ساختار شهر در تمام ابعاد، چالش‌ها و فرصت‌ها برای ارائه راهکار صحیح در راستای توسعه پایدار شهری در کارگروه‌ها، اتاق فکر و هیأت‌های اندیشه‌ورز نیز مطرح می‌شوند.

بادامی‌نجات ارتباط فعالان سمن‌های استان همدان با مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا را موثر دانست و اظهار کرد: این مرکز را نیروهای جوان و فعال سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت می‌کنند که نشان‌دهنده نگاه ویژه شورای شهر نسبت به فعالان مدنی و نخبگان شهری است.

وی به عمده فعالیت‌های این مرکز در سال جاری اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگروه‌ها و همایش‌های تخصصی، برگزاری رویدادهای تخصصی از جمله نشست‌های شهراندیشی، کتابخوان و ایده شهر ملی، برپایی هیأت اندیشه‌ورز و حمایت از فعالیت‌های پژوهشی با محوریت مدیریت شهری، تدوین و تصویب سند راهبردی آموزش شهروندی و برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده همدان از عمده فعالیت‌های امسال مرکز است.

رئیس مجمع استانی سمن‌های همدان نیز در این نشست بیان کرد: فعالیت‌های مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان در راستای فرهنگ‌سازی برای مشارکت شهروندان است.

سید مصطفی موسوی افزود: سمن‌ها به عنوان نهادهای غیردولتی و غیر سیاسی فعالیت دارند که عضویت فعالان این نهادهای مردمی در اتاق فکر این مجموعه پژوهشی به عنوان یک رخداد اثرگذار شهری برای یاری‌رسانی به مجموعه مدیریت شهری است.

وی تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد استان همدان جزء سه استان برتر کشور محسوب می‌شوند که می‌توان از ظرفیت‌های بالقوه آنها بهره‌مند شد.

موسوی، مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان را نیز جزء مراکز موفق در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری دانست و ادامه داد: افراد موثر و فعال سازمان‌های مردم نهاد با عضویت در کارگروه‌ها و اتاق فکر مرکز مطالعات شورا همراه با توجه به تخصص و ارائه پیشنهادات سازنده در حوزه مدیریت شهری به طور قطع مثمر ثمر خواهند بود و نگاه مثبت مسئولان این مجموعه پژوهشی نسبت به بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها ستودنی است.

انتهخای پیام/

 

http://dana.ir/1407054
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی