شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1397/06/19 شناسه خبر: 1407135
منحل شدن یک مدرسه، دو هفته مانده به آغاز سال تحصیلی در همدان!
در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید یک مدرسه پیش‌دبستانی و دبستانی غیردولتی در همدان منحل و موجب بلاتکلیفی خانواده‌ها و دانش‌آموزان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، این روزها خانواده‌هایی که فرزندان دانش‌آموز دارند بیش از سایر خانواده‌ها در گیر و دار آغاز مهرماه و تهیه لوازم‌التحریر و ‌لوازم مورد نیاز فرزندان خود هستند که با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و نابسمانی در بازار و قیمت‌ها، دغدغه خانواده‌ها در این خصوص دو چندان شده است.

با این تفاسیر خانواده‌ها در حد وسع و توان نیازهای فرزندانشان را تأمین می‌کنند تا سال تحصیلی خوب و به یادماندنی را برای آنها رقم بزنند و مسئولان نیز در تلاش برای برپایی جشن باشکوه مهر و آغاز سال تحصیلی هستند.

چندی پیش معاون فرماندار همدان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان بر این موضوع تأکید داشت که نباید هیچ مدرسه‌ای در سطح شهرستان به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات و یا کمبود نیرو منحل شود و امروز خبر انحلال یکی از مدارس غیردولتی در همدان، خانواده‌های دانش‌آموزان این مدرسه را در آستانه آغاز سال تحصیلی نگران کرده است.

به گفته والدین دانش‌آموزان دبستان و پیش دبستانی مهر و ماه شهرک بهشتی، دو هفته مانده به آغاز سال تحصیلی جدید مسئولان مدرسه با آنها تماس گرفته و عنوان کرده‌اند به دلیل انحلال مدرسه برای دریافت پرونده فرزندان و ثبت‌نام آنها در مدرسه دیگر به مدرسه مراجعه کنند.

اتفاق رخ داده در تناقض با صحبت‌های معاون فرماندار است و خانواده‌ها و دانش‌آموزان را بلاتکلیف کرده است؛ با توجه به در پیش بودن آغاز سال تحصیلی ظرفیت مدارس نیز تکمیل شده و تقریباً ثبت‌نامی در سایر مدارس نیز انجام نمی‌شود.

یکی از والدین دانش‌آموزان با بیان اینکه از این اتفاق شوکه هستیم و مدرسه‌ای نیز برای ثبت‌نام بچه‌ها پیدا نمی‌کنیم، اظهار کرد: مسئولان مدرسه شکایت همسایگان را دلیل انحلال مدرسه عنوان کرده‌اند و چندین مدرسه را برای ثبت‌نام به ما معرفی کردند که هیچ یک از آنها بسته حمایتی قبول نمی‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه برای ثبت‌نام، باید هزینه پرداخت کرده و اکنون باید این بی‌برنامگی‌ها را نیز تحمل کنیم، گفت: در این خصوص به آموزش و پرورش ناحیه 2، نیز مراجعه کرده‌ایم که تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

ولی این دانش‌آموز خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر مسئولان به این موضوع و رفع دغدغه خانواده‌ها و دانش‌آموزان شد و بیان کرد: در حال نزدیک شدن به اول مهر هستیم اما همچنان فرزندان ما بلاتکلیف هستند.

با این تفاسیر و بر اساس گفته‌های معاون فرماندار آیا چنین اتفاقی تنها دو هفته مانده به آغاز سال تحصیلی درست است آن هم به بهانه شکایت همسایگان مجاور با مدرسه در صورتی که اگر این موضوع مطرح بود باید مکان مدرسه تغییر می‌کرد نه اینکه مدرسه منحل شود.

رسیدگی به این موضوع مهم از مطالبات خانواده‌های دانش‌‌آموزان دبستان و پیش دبستانی مهر و ماه شهرک بهشتی است و می‌طلبد مسئولان با توجه به نزدیک شدن به بازگشایی مدارس برای رفع این مشکل و رفع دغدغه خانواده‌ها هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1407135
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی