شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1397/06/19 شناسه خبر: 1407178
بیژن ذوالفقار نسب:
اردوهای جهادی بسیج کاری نیکو و پسندیده است
بیژن ذوالفقارنسب گفت: بسیج اقدامات جهادی را در گذشته در قالب جهاد سازندگی به خوبی در مناطق محروم اجرایی کرده است و این اردوهای جهادی نیز برگرفته از همان تفکر اوایل انقلاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بیژن ذوالفقار نسب پیشکسوت فوتبال ایران از چهره‌های مطرح ورزشی کُرد در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: رفع غبار محرومیت از چهره‌ی روستاها و ارائه‌ی خدمات رایگان بهداشتی، آموزشی و ... توسط بسیج کار بسیار ارزشمندی است که ایجاد امید و اشتغال و کارآفرینی و رونق روستاها را به دنبال دارد.

 

وی گفت: این کار بسیج سازندگی که در قالب نهادهای مردمی انجام می گیرد در دراز مدت باعث رضایتمندی مردم می شود و امیدوارم فضایی فرهنگی، اجتماعی و پر رونق را در این راستا ایجاد کنند و باید به این جهادگران خدا قوت گفت.

 

به گفته وی، جهادگران باید قدر خودشان و قدر لحظات خدمت رسانی به مردم را بدانند.

 

این مربی با سابقه ی فوتبال ایران گفت: بهتر است از دانشجویان بومی استان در این اردوها استفاده شود تا بهتر بتوانند با محرومان ارتباط بگیرند.

 

وی یادآور شد: بسیج این اقدامات جهادی را در گذشته در قالب جهاد سازندگی به خوبی در مناطق محروم اجرایی کرده است و این اردوهای جهادی نیز برگرفته از همان تفکر اوایل انقلاب است.

 

گفتنی است، از نهم شهریورماه‌ 275 گروه جهادی به روستاهای محروم 10 شهرستان‌ کردستان اعزام شده‌اند و تا 29 شهریورماه جاری به روستانشینان خدمات رایگان ارائه می‌دهند.

 

بیژن ذوالفقارنسب (زاده ۱۶ تیر ۱۳۲۸ - سنندج) بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل ایران است که سابقه بازی در تیم ملی فوتبال ایران و شرکت در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۶ و جام ملت‌های آسیا ۱۹۷۶ را دارد.

 

او در سال ۱۳۴۹ در افسر بازی کرد، سپس به پاس پیوست. سال ۱۳۵۴ به پرسپولیس رفت و در همان سال اول حضور در پرسپولیس، به عنوان قهرمانی در مسابقات فوتبال جام تخت جمشید دست یافت. او در سال‌های ۱۳۵۵−۵۶ مدافع ثابت میانی در تیم ملی فوتبال ایران محسوب می‌شد. وی در روز ۱۹ مرداد سال ۱۳۵۸ و در فینال جام شهید اسپندی برای آخرین بار به عنوان یک بازیکن در مقابل پاس به میدان رفت و سپس به بلژیک رفته و از دانشگاه بروکسل، موفق به اخذ درجه دکترای تربیت بدنی گردید.

 

وی در رقابت‌های مقدماتی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ دستیار مربیان مختلفی از جمله ویرای برزیلی و جلال طالبی بود. او به عنوان سرمربی تاکنون در تیم‌های مطرح استقلال، سایپا، پاس تهران، مس کرمان، پیکان، برق شیراز، ذوب‌آهن اصفهان، داماش گیلان و صنعت نفت آبادان کار کرده‌است. او دو بار با تیم سایپاقهرمان ایران شده‌اند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1407178
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی