شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 18:05 منتشر شده در مورخ: 1397/06/20 شناسه خبر: 1407693
ناگفته‌های شهردار برکنار شده آذرشهر در گفت‌وگو با آناج؛
از فردا بر سرکار حاضر می‌شوم، هرکس مشکلی دارد کتبا بگوید!/ ممانعت رئیس شورای شهر آذرشهر از اجرای حکم دیوان قضایی
جهان پور گفت: دیوان قضایی حکم به بازگشت بنده بر سر کار داده و از فردا بر سر کارم حاضر خواهم شد، هرکس مشکلی با حضور من دارد کتبا اعلام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج ، جلیل جهان‌پور  در خصوص رای به بازگشت به کار اظهار داشت: متاسفانه پس از گذشت پنجاه روز از دستور دیوان قوه قضائیه مبنی بر بازگشت به کار شهردار آذرشهر عملیاتی نشده است و با مکالمات واهی و پیش پا افتاده در اجرای دستور موقت صادره سنگ اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: علت این کار چیست و چه می‌خواهند؟ مگر ما خارج از قانون می‌توانیم کاری انجام دهیم؟ مگر می‌شود در اجرای دستورالعمل لازم الاجرا که از تاریخ ابلاغ باید اجرا شود سرپیچی نموده و هر روز به بهانه‌هایی از اجرای دستور جلوگیری به عمل آید.

شهردار آذرشهر با بیان اینکه آذرشهر طی چهارسال شاهد حضور سه شهردار و سه سرپرست بوده است، گفت: این مساله جای تاسف دارد زیرا تمام پروژه‌های این شهر که در دست اقدام بوده‌اند به حالت رکود در آمده و ما از مردم شرمنده هستیم.

وی افزود: اصحاب رسانه علت عدم اجرای این دستور را از کسانیکه خود را بالاتر از قانون می‌دانند بپرسند تا مردم در جریان مسائل باشند و یا اینکه حکم موقت اجرا گشته و خدمت رسانی به مردم از نو انجام گیرد.

جهانپور در پاسخ به این سوال که چه کسی از اجرای این دستور جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: دستور موقتی که به فرمانداری رفته نوشته شده از تاریخ ابلاغ اجرایی شود و فرمانداری نامه‌ای به شورا نوشته اما رئیس شورا آن را متوقف کرده در حالیکه فرماندار باید این نامه را اجرایی می‌کرد.

وی اذعان داشت: قانون باید اجرایی شود زیرا در غیر این صورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، سپس به این مساله رسیدگی شود که مستندات شورا درست است یا بنده، فعلا حکمی که دیوان اداری صادر کرده بر اثبات ادعای بنده است.

جهانپور با اشاره به اینکه قانون ثمره خون شهداست و بازیچه افراد نیست، تاکید کرد: امیدوارم محبت فرماندار شامل حال مردم آذرشهر شود و شورا را مکلف به اجرای قانون کند، حال هم برخی از اعضای شورا نامه‌ای نوشته‌اند که رئیس شورا با نظرات شخصی‌اش مکاتبه کرده است.

وی ادامه داد: مگر شورای شهر می‌تواند جلوی اجرایی شدن قانون را بگیرد؟ متاسفانه تا به امروز این حکم اجرایی نشده و من به تمام مسئولین استانی هم اطلاع داده‌ام که بنده روز چهارشنبه بر سرکار خود حاضر می‌شوم و هرکس هر مشکلی دارد به صورت کتبی اعلام کند.

شهردار آذرشهر خاطرنشان ساخت: مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی به بنده اعلام کرده که شما شهردار قانونی آذرشهر هستید و من هم به فرمانداری آذرشهر مراجعه کردم و گفتند منتظر جواب نامه شورا هستند!

وی عنوان کرد: نمی‌توان منتظر نامه شورا ماند؛ زیرا این مساله اجرای قانون است و باید فرمانداری این مساله را اجرایی کند و پاسخگو باشد، از زمانی که به من رای داده شده از نظر قانونی پاسخگو هستم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1407693
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی