شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:40 منتشر شده در مورخ: 1397/06/21 شناسه خبر: 1407948
فرمانده سپاه رفسنجان مطرح کرد؛
سردار سلامی سخنران یادواره شهدای رفسنجان/مستندات شهدای شهرستان در ۵ جلد کتاب به چاپ می رسد
فرمانده سپاه رفسنجان گفت: ۱۱ بهمن امسال با سخنرانی سردار سلامی یادواره سرداران و ۹۴۰ شهید شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، سرهنگ علی سلطانی با گرامیداشت ایام محرم‌الحرام اظهار داشت: کنگره سرداران و ۶هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان در اسفندماه امسال برگزار می‌شود و یادواره شهدای شهرستان یازدهم بهمن در رفسنجان به عنوان مقدمه‌ای برای این کنگره برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: کنگره شهدا در کرمان به ریاست استاندار و دبیری سپاه ثارالله برگزار و در شهرستان به ریاست فرماندار و دبیری سپاه ناحیه برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه با بیان اینکه یادواره امسال متفاوت است، تصریح کرد: آثار و مستندات شهدا را جمع‌آوری می‌کنیم و از یکشنبه آینده کار مستندسازی آثار و خاطرات شهدا شروع می‌شود.

وی ادامه داد: ۹۵۰ شهید در رفسنجان داریم و از خانواده‌ها دعوت می‌کنیم که در کشکوئیه، نوق، و شهر رفسنجان در محل‌هایی که پیش‌بینی شده پدر و مادر شهید، برادر، خواهر و فرزندان شهدا حاضر شوند و خاطرات شهدا را تعریف ‌کنند و فیلمی از این خاطرات تهیه می‌شود همچنین همسنگران شهدا هم در بیان خاطرات شریک هستند.

سلطانی عنوان کرد: برای هر ۱۸۰ شهید یک کتاب چاپ می‌شود که شامل عکس، خاطرات و…است و حدود ۵ جلد کتاب در این راستا چاپ خواهد شد و اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم ذخیره‌ای برای آخرت خود در برابر شهدا خواهیم داشت.

وی بیان کرد: ۵۰ سال آینده شاید نسل‌ها باور نکنند شهدا چه کردند و چگونه به شهادت رسیدند که با چاپ این کتاب‌ها و مستندات باورها تقویت می‌شود و نسل‌های آینده با آثار شهدا آشنا می‌شوند و شهدا را سرمشق خود قرار خواهند داد.

سلطانی در پایان از سخنرانی سردار سلامی در یادواره شهدای رفسنجان خبر داد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1407948
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی