شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:08 منتشر شده در مورخ: 1397/06/21 شناسه خبر: 1408013
رایحه خوش خدمت در میدان جهادگری
ظرفیت بسیج وسیع بوده و می تواند اثربخشی خود را در هر عرصه ای که وارد شده است به خوبی به نمایش بگذارد،اکنون در ۴۰سالگی انقلاب که دشمن همه توان خود را برای ناامیدی مردم به کار بسته است، بسیج بیشتر از گذشته با حضور پررنگ خود به میدان آمده و آماده خدمات دهی به مردم ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریزبیدار، اردوی جهادی مقدمه ای بر سبک زندگی جهادی و تعمیق و گسترش روحیه ای جهادی است،که به آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت‌زدایی از چهره نقاط محروم کشور می‌انجامد.

بسیجیان در قالب اردوهای جهادی تقریبا همه دغدغه ها و علایق و سلیقه ها را توانسته اند پوشش بدهند ، هم همان‌هایی که دغدغه آجر روی آجر گذاشتن دارند و هم‌آن‌های که دغدغه کارآفرینی دارند. 
اردوهای جهادی علاوه بر خدمت رسانی به محرومان به خودسازی هم می پردازند.اردوهای جهادی تمرینی برای جهاد در زندگی است و این توصیف ما را ناخودآگاه به یاد دلاوری‌های بچه‌هایی می‌اندازد که امروز خاطره‌شان برای ما الگو است.
رزمایش اقتدار عاشورایی از جمله رزمایش‌های سال‌های اخیر کشور به شمار می‌رود که تنوعی از برنامه‌ها در زمینه دفاع از ارزش‌های کشور و حمایت از محرومان و حمایت از تولید کالا‌های ایرانی را در خود جای داده است. درحالی که با گذشت ۱۰ روز از این همایش شاهد خدمات متنوعی در زمینه محرومیت‌زدایی در استان‌های مختلف کشور بودیم این‌بار نوبت به حمایت از واحد‌های تولیدی که این‌روز‌ها در زمینه تولیدات حال خوشی ندارند رسید که با حمایت بسیجیان بتوانند مشکلات پیش‌روی خودرا حل کنند و دوباره بتوانند به روز‌های شکوفایی بازگردند. این مهم سبب شد تا برای اولین بار در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان آذربایجان شرقی با سرکشی به واحد‌های تولیدی استان به رفع مشکلات آن‌ها بپردازند.

 

با توجه به اینکه اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم، در واقع مراکز تولیدی و صنعتی خط مقدم و سنگر مقابله با تهاجم دشمن هستند و کارگران با لباس روحانی و خاکی در حکم همان رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند.  امسال همزمان با رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج کارگری و کارخانجات اقدام به برگزاری شیفت ایثار در روز ۲۰ شهریور در سراسر کشور می‌کند که در این مانور چند هزار کارگر بسیجی به جای شرکت در رزمایش میدان رزمی در خود کارخانجات اقدام به برگزاری شیفت ایثار می‌کنند.

Image title

حضور ۱۸۰۰ بسیجی در واحد‌های تولیدی

حضور ۱۸۰۰ بسیجی در واحد‌های تولیدی با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان حمایت از تولید کالای ایرانی نامگذاری شده است و باتوجه به مشکلات پیش آمده برای این واحد‌ها نوبت به بسیجیان رسید تا با حضور درمراکز تولیدی آذربایجان شرقی به حمایت از تولیدکنندگان و رفع مشکلات آن‌ها بپردازند. این موضوع سبب شد مسئول سازمان بسیج کارگری آذربایجان شرقی از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج کارگری با عنوان «شیفت ایثار» در ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی استان خبر دهد. جواد عقلمندی با اشاره به حضور ۱۸۰۰ نفر از بسیجیان در این رزمایش گفت: این رزمایش برای مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمنان، امروز با نام سپاهیان محمدرسول الله (ص) و با شعار خدمت بی‌منت به مردم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:در این رزمایش بسیجیان برای کمک به تولید و صنعت استان، بازیافت مواد، جمع‌آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری و ایمنی و بهداشت در واحد‌های تولیدی به صورت داوطلبانه فعالیت خواهند کرد.

 کارگران عضو بسیج در کارخانه‌ها علاوه بر وظایف معمولی و محوله خود در اوقات فراغت بدون چشم‌داشت اضافه کاری و یا دستمزد در مراکز تولیدی خود خدماتی انجام می‌دهند که در جهت تقویت تولید و کمک به کارخانه و رونق تولید خواهد بود.

کارگران بسیجی در اجرای این قسمت از رزمایش اقتدار بسیجیان با حضور  در کارخانجات سراسر استان  کمر همت بسته اند و کمک حال تولید شدند.  هر شغلی که با قاچاق کالا از بین برود، درواقع حکم همان گرا دادن به دشمن در جنگ اقتصادی است. 

Image title

 

شرکت داروسازی شهید قاضی از جمله کارخانجاتی  بود که کارگران بسیجی در شیفت ایثار این کارخانه شروع به فعالیت کردند این شرکت  در سال ۱۳۶۳تاسیس گردید و از خرداد ماه ۱۳۷۰ با هدف تولید انواع محلولهای تزریقی،شستشو و آمپول آب مقطر تزریقی (انسانی،دامی)کار تولیدی خود را آغاز نمود . در حال حاضر ۵۶ محصول انسانی و ۲۱ محصول دامی ، با ظرفیت ۳۶ میلیون بطری انواع محلولهای تزریقی و ۱۵۰ میلیون عدد انواع آب مقطر و آمپول دارویی تولید می نماید.پروژة داروسازی شهید قاضی ، در زمینی به مساحت ۵/۴۲ هکتار، در حومة شهر تبریز ، در دامنة کوه سهند ، یکی از مناطق خوش آب و هوا و مناسب از نظر دور بودن از آلودگی های محیطی و نزدیک بودن به جادة ترانزیتی بین المللی تبریز – تهران ، انجام گردید . کارخانه مجهز به مدرنترین تکنولوژی تولید محلول‌های استریل ، در دنیا بوده و در نوع خود در خاورمیانه کم نظیراست . با توجه به اهمیت و ضرورت فیلتراسیون هوای محیط کارخانه از گرد و غبار و سایر آلودگی‌ها ، حدود ۵/۵ هکتار از مساحت کل زمین کارخانه به فضای سبز و گلکاری اختصاص یافته و جهت جلوگیری از ورود گرد و خاک به محیط کارخانه یک نوار به عرض ۲۰ متر از انواع درختان مناسب منطقه درختکاری شده است. 

Image title

تولید بیش از ۷۰ نوع دارو در شرکت دارو سازی شهید قاضی

دکتر باسمنجی مدیر عامل شرکت دارو سازی شهید قاضی در مراسم آغاز عملیات شیفت ایثار که از این رکت شروع شد با اشاره به توانمندی های کشور در دارو سازی اظهار داشت: این شرکت از جمله کارخانجاتی است که به لطف خدا تعطیل نشده است و به ۴۵۰ نفر پرسنل در دو شیفت کاری به تولید دارو می پردازد،

وی گفت: در حال حاضر ۷۰ نوع دارو در این شرکت تولید و روانه بازار می شود و در صدد هستیم تا  تا ۲۱ نوع دیگر دارو هم در این شرکت تولید شود.

باسمنجی با اشاره به وضعیت تولید دارو در کشور گفت: خوشبختانه ۹۵ درصد داروی مورد نیاز کشور  در داخل تولید می شود و فقط بخش ناچیزی  از طریق کشورهای دیگرر وارد می شود که با توجه به منویات رهبر انقلاب در تولید و بی نیاز ساختن کشور از  سلطه اقتصادی بیگانگان، در چند سال آینده نیز فناوری ساخت داروهای خاص نیز در داخل کشور خواهد بود.

Image title

 

مدیر عامل شرکت دارو سازی  شهید قاضی گفت: جنگ امروز دشمن جنگ اقتصاد ی است دشمن از طریق حمله نظامی مایوس شده است و سعی دارد تا با افزایش فشار بر اقتصاد کشور مردم ایران را تسلیم خود کند که ما متخصصان و صنعتگران کشور دشمن را  همانطور که در جنگ نظامی شکست دادیم در عرصه اقتصادی نیز مایوس خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت  ایادی استکبار در این نبرد نابرابر پیروز شوند.

 دستور آغاز این عملیات  توسط سردار عباسقلی زاده جانشین سپاه عاشورا  داده شد، وی همچنین درباره این رزمایش در سخنانی گفت: رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج به طور همزمان در سراسر کشور  انجام می شود و بیش از ۴۰ هزار نفر از کارگران بسیجی در مرحله شیفت ایثار این رزمایش  حضور دارند و فعالیت می کنند.

Image title

دشمن خود اعتراف می کند که نظام اسلامی همواره در عرصه های علمی نیز موفق عمل کرده است

جانشین سپاه عاشورا گفت: بسیج نیرویی ماورایی است که توسط حضرت امام خمینی(ره) بنیان نهاده شد تا از کیان و خاک و مال و ناموس این کشور  دفاع کند، عده ای تصور می کردند که بسیج با پایان دفاع مقدس  تمام خواهد شد ولی جوانان انقلابی  در سال های بعد از دفاع مقدس نیز با حضور در عرصه های مختلف سازندگی و علمی توانستند در پیشرفت و حرکت روبه رو جلو کشور نقش مهمی را بر عهده گیرند. سردار عباسقلی زاده خاطر نشان کرد دشمن خود اعتراف می کند که نظام اسلامی همواره در عرصه های علمی نیز موفق عمل کرده است  و وجود کارخانجات و صنعت  گواه اعترافات دشمن است.

کمک به تولید و پیشرفت کشور سردار و صنعتگر نمی شناسد همه باهم و دست در دست هم برای رشد و اعتلای این کشور قدم بر می دارند. سردار عباسقلیزاده  جانشین سپاه عاشورا نیز شخصا در این رزمایش  در شیفت ایثار شرکت می کند و همراه تنی چند از فرماندهان و مسئولان پابه بای کارگران این شرکت کار کردند

Image title

 

 

پتروشیمی تبریز از دیگر اماکنی بود که  شیفت ایثار در این کارخانه نیز اجرا شد،شرکت پتروشیمی تبریز در زمینی به مساحت ۳۹۱ هکتار و ارتفاع ۱۳۶۲ متر از سطح دریا در جنوب غربی شهر تبریز و در جوار غربی پالایشگاه تبریز واقع شده است.

Image title


آرمان شرکت پتروشیمی تبریز:
"نگین برتر صنایع پتروشیمی کشور با رویکرد خطای صفر، رخداد صفر وآلایندگی صفر


در راستای ایفای تعهدات زیست محیطی آنالایزرهای غبار محیطی، منواکسید کربن وگازهای آلی فرار در دو ایستگاه داخل مجتمع پتروشیمی تبریز نصب و راه اندازی گردید.

گفتنی است که در آنالایزر گازهای آلی فرار از تکنولوژی فوتو آیونیزیشن دیود، آنالایزر منواکسید کربن از تکنولوژی اسپکترومتری و آنالایزر غبار از تکنولوژی لیزری استفاده شده است و مطابق با شیوه نامه سازمان حفاظت محیط زیست می­باشد.

Image title

 

ظرفیت بسیج وسیع بوده و می تواند اثربخشی خود را در هر عرصه ای که وارد شده است به خوبی به نمایش بگذارد،اکنون در ۴۰سالگی انقلاب که دشمن همه توان خود را برای ناامیدی مردم به کار بسته است، بسیج بیشتر از گذشته با حضور پررنگ خود به میدان آمده و آماده خدمات دهی به مردم ایران است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1408013
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی