شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:33 منتشر شده در مورخ: 1397/06/21 شناسه خبر: 1408037
فاز اول واکسیناسیون بیماری آنفلوانزای پرندگان در قزوین اجرا شد
فاز اول واکسیناسیون هدفمند علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین اجرا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر وحید ابراهیم نژاد حمیدی در گفت‌وگو با  صبح قزوین اظهار کرد: در راستای سیاست‌های سازمان دامپزشکی کشور و با هدف بالا بردن سطح ایمنی طیور در زمان مواجه با ویروس، پیشگیری و کنترل بیماری و کاهش تلفات و انتشار ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در جمعیت طیور صنعتی استان، واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حال پیگیری است.


وی افزود: فاز اول واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از ابتدای تیرماه 97 در گروه‌های مشخصی از جمعیت طیور هدف استان شامل مزارع مرغ مادر – تخمگذار صنعتی و پولت تخمگذار انجام شد. 

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور استان قزوین تصریح کرد: در فاز اول واکسیناسیون هدفمند 10 مزرعه صنعتی طیور واجد شرایط سنی استان شامل 9 مزرعه پرورش پولت تخمگذار و 1 مزرعه پرورش پولت مادر تخمگذار در شهرستانهای آبیک – تاکستان و بوئین زهرا تحت پوشش قرار گرفت که در مجموع 2 میلیون و هشتصد هزار دز واکسن در 2 و 3 نوبت بر اساس دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور مورد استفاده قرار گرفت. 

حمیدی اذعان کرد: با توجه به وضعیت تراکم مزارع مرغ مادر و تخمگذار در کشور، استان قزوین در گروه 9 استان حساس کشور به لحاظ وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوده که این موضوع اهمیت انجام واکسیناسیون را برای حفظ جمعیت و صنعت طیور کشور، محافظت از بهداشت عمومی از طریق کاهش سرعت گردش و شیوع بیماری و فراهم نمودن امنیت و ایمنی مواد غذایی کشور دوچندان می‌کند. 

وی عنوان کرد: براساس دستورالعمل شرکت‌های سازنده واکسن، برنامه‌های کنترلی قبل و بعد از انجام واکسیناسیون در قالب اخذ نمونه از طیور واجد دریافت واکسن نیز به صورت کامل صورت گرفته است.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1408037
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی