شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1397/06/21 شناسه خبر: 1408053
رئیس کل دادگستری قزوین:
آشنایی نسل جوان با قیام امام حسین(ع) و عاشورا یک ضرورت است
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: اگر مسلمانان امروز می خواهند راه حقیقت را پیدا کنند و از انواع مشکلات و سرخوردگی ها نجات پیدا کنند باید دنباله رو مکتب سید الشهدا و خاندان او باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاخص، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در مراسم عزاداری ماه محرم صبح امروز که در بقعه متبرکه چهارانبیاء قزوین برگزار شد، گفت: حادثه کربلا محصول بی‌تقوایی مردم آن زمان است و شرط عبودیت و همراهی با امام حسین (ع) تقوا و بصیرت است.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: قیام عاشورا سراسر درس آزادگی و اخلاص بوده و امام حسین (ع) برای اصلاح جامعه و احیای دین اسلام قیام کردند و با عمل به آموزه‌های عاشورا و قیام کربلا می‌توانیم توسعه و تعالی جامعه را فراهم کنیم.

وی افزود: امام حسین(ع) هدف ترویج امر به معروف و نهی از منکر را داشت و حکومت قرآن را بر مردم خواستار بود و در رسیدن به این اهداف مهم که زمینه‌ساز تعالی واقعه جامعه می‌شود به دست دشمنان به شهادت رسید و از اهداف خود دست نکشید.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: اگر مسلمانان امروز می خواهند راه حقیقت را پیدا کنند و از انواع مشکلات و سرخوردگی ها نجات پیدا کنند باید دنباله رو مکتب سید الشهدا و خاندان او باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) به تمام آزادگان جهان آموخت که می شود با یک قوای کم لشگرهای بزرگی را شکست داد و از گردونه تاریخ آن ها را حذف کرد.

رییس کل دادگستری قزوین اظهار داشت: این نظام و انقلاب ریشه در عاشورا دارد و عاشورا ریشه در ابدیت و تا دنیا هست عاشورا نیز وجود دارد و خون امام حسین(ع) جاویدان است و هرچه زمان می گذرد عاشورا گسترده تر می شود.

 این مقام قضایی استان با اشاره به این که دشمن به دنبال وارد کردن ضربه ای به این نظام است، افزود: امروز کشور در حال جنگ اقتصادی با دشمنان است و اگر از این تهدیدها و تحریم ها نهراسیم، مدتی طول نخواهد کشید که دشمنان شکست خواهند خورد.

وی تاکید کرد: دشمن هر زمان که خواسته به انقلاب اسلامی ضربه ای بزند دست های غیبی تمام توطئه های آن ها را خنثی و نقش بر آب کرده است و قطعا شکست خواهند خورد ولی لازم است همه مردم به وظیفه خود به درستی عمل کنند و صبر داشته باشیم.

رییس کل دادگستری قزوین بیان داشت: وقتی نیت ها خدایی و عاشورایی باشند بحث گذشت و اتحاد پررنگ‌تر می‌شود که این ها از پیام های عاشورا هستند و باید مسلمانان با مهم برشمرن این آموزه‌ها تلاش کنند تا اتحاد و انسجام خود را تقویت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی عنوان کرد: جهل بدترین درد زمان فعلی است؛ جهالت ریشه شرارت و بدبختی است و امروز وظیفه ما این است که بتوانیم جامعه ای سرشار از آگاهی های درست و دقیق داشته باشیم.

مقام ارشد قضایی استان با اشاره به این که تعمیق باورهای دینی در جامعه ضروری است، تاکید کرد: امروز افراد مذهبی نباید نقش و حضور خود را محدود به فضای مساجد، محافل دینی و عزاداری ها محدود کنند بلکه در جهت امر به معروف و نهی از منکر باید برای هدایت جامعه وقت بگذارند و البته این کار باید با حوصله، صبر و دقت صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید روی عقل فرزندانمان کار کنیم، باید نسل جوان جامعه را عاقل تر کرد تا افراد از درون تکان خورده و به خود آیند که چه گوهر گرانقدری را به بهای ناچیز می فروشند و به همین خاطر آشنایی نسل جوان با قیام امام حسین (ع)، سیره و زندگی اهل بیت (ع) یک ضرورت است.

رئیس کل دادگستری قزوین در ادامه خاطر نشان کرد: زمانی که حرف از آسیب های اجتماعی و جرائم می شود؛ اشتغال، فقر، بی سوادی و مسائلی از این دست مطرح می شود اما نگاه قرآن، معارف دینی و اهل بیت(ع) به جرائم و آسیب های اجتماعی متفاوت است.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان تاکید کرد: با نگاه معارف دینی اگر بشریت بخواهد به صلاح، ثبات و عدالت که گمشده بشریت در طول تاریخ است، برسد باید خود را شناخته و ارزش خود را بداند و باور داشته باشد که در این جهان مسافری بیش نیست.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1408053
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی