شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1397/06/22 شناسه خبر: 1408252
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری هامون خبر داد؛
توزیع و نصب ۲۵ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین بهره برداران عرصه های منابع طبیعی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هامون گفت: 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین بهره برداران عرصه های مناطبع طبیعی این شهرستان توزیع و نصب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منیر دهمرده در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود:  توزیع آبگرمکن خورشیدی رایگان با هدف جایگزینی سوخت های فصیلی و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، حفظ و صیانت از انفال و کمک به معیشت ساکنان حاشیه اراضی ملی صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: از آنجایی که آب مخزن آبگرمکن های خورشیدی از راه جذب خورشید و تابش نور بر صفحه های جاذب گرم می شود استفاده از این منبع انرژی پاک و تجدید شونده مزایای خوبی همچون نیاز نداشتن به سوخت فسیلی و چوب را به همراه دارد.


وی تصریح کرد: به همین منظور تعداد 25 دستگاه آبگرمکن خورشیدی با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هامون و پروژه منارید در بین روستائیان روستاهای سنچولی – شهر علی اکبر و همچنین همیاران طبیعت فعال از توابع روستای اسلام آباد، لوتک و مراتع ریگچاه و کوه خواجه توزیع و نصب شد.
وی در پایان از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی، تخریب و تصرف اراضی ملی و مسائل مربوط به منابع طبیعی مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 اطلاع دهند تا در سریعترین زمان ممکن با خاطیان به صورت قانونی برخورد شود.
 
انتهای پیام/
 

http://dana.ir/1408252
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی