شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:41 منتشر شده در مورخ: 1397/06/22 شناسه خبر: 1408434
وزارت خارجه انگلیس گفته است علیرغم اظهارات دو تبعه روس، لندن آن‌ها را همچنان عوامل اطلاعاتی و مظنونین پرونده «اسکریپال» می‌داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای امروز (پنجشنبه) تأکید کرد، لندن همچنان دو نفری را که قبلا تصاویر و مشخصات آن‌ها منتشر شده بود، به عنوان عوامل اطلاعاتی روسیه که در پرونده مسمومیت «اسکریپال» نقش داشته‌اند، در نظر می‌گیرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتینک»، دو مظنونی که لندن قبلا به عنوان عوامل پرونده مسمومیت «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روس و دخترش در «سالزبری» انگلیس معرفی کرده بود، امروز در گفتگو با شبکه «راشاتودی» روسیه تأکید کردند در زمان وقوع این حادثه، صرفا به عنوان توریست به انگلیس سفر کرده بودند و هیچ ارتباطی به این پرونده ندارند.

«الکساندر پتروف» و «روسلان بوشیرف» دو شهروند روس که اخیرا از جانب دولت انگلیس به عنوان مظنونین اصلی پرونده مسمومیت «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روس در «سالزبری» انگلیس معرفی شده بودند، امروز (پنجشنبه) در گفتگو با تلویزیون روسیه تأکید کرد که صرفا به عنوان توریست به انگلیس سفر کرده بودند.

دولت انگلیس که قبلا نیز این دو نفر را به عنوان عوامل اطلاعات نظامی روسیه معرفی کرده بود، پس از انتشار این مصاحبه تأکید کرد، لندن همچنان این نفر را با وجود اظهاراتی که مطرح کرده‌اند، عوامل اطلاعات نظامی روسیه می‌داند.

وزارت خارجه انگلیس همچنین تأکید کرد که لندن مصاحبه این دو نفر با شبکه «راشاتودی» را «پر از دروغ و مبهم» در نظر می‌گیرد.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس آمده است: «پلیس انگلیس و دادستان عمومی این کشور این افراد را به عنوان مظنونین اصلی در ارتباط با حمله سالزبری شناسایی کرده‌اند. برای دولت انگلیس روشن است که این دو، افسران سرویس اطلاعات نظامی روسیه هستند که از یک سلاح شیمیایی غیرقانونی به شدت سمی و مرگبار در خیابان‌های کشور ما استفاده کرده‌اند.»

این بیانیه می‌افزاید: «ما مکررا از روسیه خواسته‌ایم تا مسئولیت آنچه در سالزبری در ماه مارس اتفاق افتاد را بر عهده بگیرد. امروز - آنچنان که ما مشاهده کردیم - آن‌ها با ابهام و دروغ‌هایی به درخواست ما پاسخ دادند».

مقامات انگلیس هفته گذشته، این نفر را به عنوان کسانی که یک حمله نافرجام با استفاده از گاز اعصاب علیه «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روس و دخترش در سالزبری به انجام رسانده‌اند، معرفی کردند.

پلیس انگلیس تصاویر مظنونین احتمالی این حمله را منتشر کرده و مدعی شده بود که این افراد، افسران اطلاعات نظامی روسیه بوده‌اند.

وزارت خارجه روسیه این اتهامات را رد کرده و گفته که اسامی و تصاویر منتشر شده اثبات نمی‌کند که این افراد با نهاد‌های اطلاعات نظامی روسیه ارتباطی داشته باشند.

 

http://dana.ir/1408434
ارسال نظر
نظرات