شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 18:33 منتشر شده در مورخ: 1397/06/22 شناسه خبر: 1408440
نماینده مردم تبریز، ‌آذرشهر و اسکو؛
نیاز نیست برای محصولات لوکس قیمت تعیین کنیم/ برخی واحدهای تولیدی در تامین مواد اولیه معطل مانده‌اند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نمی‌توانیم با یک نسخه واحد تولیدات داخل را به تعطیلی بکشانیم و به سمت وارداتی حرکت کنیم زیرا محصولات وارداتی با قیمت‌های بسیار بالاتری در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از آناج، محمدحسین فرهنگی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص شرایط تولید کشور با توجه به میزان افزایش قیمت‌ها، اظهار داشت: افزایش قیمت‌ها باید به صورت جداگانه بررسی شوند و با یک نسخه نمی‌توان در مورد افزایش قیمت همه تولیدات با توجه به شرایط بازار اظهارنظر کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی از موارد حتی با 30 درصد افزایش قیمت نیز نمی‌توان به تولید ادامه داد، خاطرنشان ساخت: با بررسی هزینه تمام شده، حداقل‌هایی از سود پیش‌بینی شده و احتساب روش‌هایی که دولت انجام می‌دهد برای تامین ارز مورد نیاز باید نسبت به قیمت‌گذاری محصولات اقدام شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد کارگروه مشترکی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون تشکیل و امکان حمایت از تولید با توجه به شرایط اقتصادی مردم و نوساناتی که در حال حاضر وجود دارد، میسر شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی از واحدهای تولیدی که برای تهیه مواد اولیه به ارز دولتی دسترسی ندارند نمی‌توانند ادامه فعالیت داشته باشند، متذکر شد: نمی‌توانیم با یک نسخه واحد تولیدات داخل را به تعطیلی بکشانیم و به سمت وارداتی حرکت کنیم زیرا محصولات وارداتی با قیمت‌های بسیار بالاتری در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ در مواردی که دولت در زمینه تهیه کالا تامین ارز می‌کند می‌توان با قاطعیت بیشتری تصمیم‌گیری کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه ضرورتی ندارد در زمینه محصولات لوکس به سمت قیمت گذاری و کنترل قیمت حرکت کنیم اما در زمینه کالاهای اساسی نیازمند کنترل قیمت هستیم، یادآور شد: در خصوص سبد غذایی باید حساسیت بیشتری به‌خرج دهیم و برای حل مسئله رفاهی طبقات متوسط و پایین نیازمند ساز و کارهای متفاوت‌تری هستیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1408440
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی