شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:55 منتشر شده در مورخ: 1397/06/24 شناسه خبر: 1408888
ماموستا راستی:
قیام عاشورا پیام حریت و آزادگی را به همه نسل‌های بشریت آموخت
ماموستا برجسته اهل سنت سنندج گفت: قیام عاشورا درس آزادگی ، حریت ، ایثار و جوانمردی را به تمام جهانیان آموخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اموستا امین راستی ماموستا برجسته اهل سنت سنندج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: امام حسین (ع) شخصیتی فراجناحی بود و تنها مختص به اهل سنت و یا تشیع نیست بلکه تمام جهانیان از ایشان باید درس حریت و آزادگی بگیرند.

 


وی گفت: قیام عاشورای امام حسین (ع) علاوه بر احیای ارزش‌های دینی و سنت‌های فراموش‌شده پیامبر (ص) به مکتب و مدرسه ارزشمندی برای فراگیری درس‌های بزرگ برای جهانیان در تمام اعصار تبدیل شده است.

 


وی با بیان اینکه مردم اهل سنت استان کردستان ارادت قلبی به امام حسین(ع) واهل بیت(ع) دارند، گفت: در کتاب‌های اهل‌سنت عظمت ماه محرم و روز عاشورا و محبت اهل‌بیت رسول اکرم(ص) کامل بیان شده است.

 


وی اظهار کرد: امروزه پس از گذشت چهارده قرن از قیام کربلا، همچنان امام حسین(ع) مقتدا و پیشوای تمام آزادگان جهان است.

 


این روحانی اهل سنت، قیام امام حسین(ع)را در راستای امر به معروف و نهی از منکر دانست و با اشاره به واقعه روز عاشورا، گفت: این حادثه داغ بزرگی بر دل مسلمانان و این داغ تا به امروز ادامه دارد.

 


ماموستا راستی گفت: اگر نبود قیام امام حسین بدون شک امروز تنها نامی از اسلام و این دین الهی باقی مانده بود و به همین دلیل در عصر حاضر باید درس های کربلا و قیام امام حسین به بهترین شکل ممکن به مردم ارائه شود.

 


وی گفت: بنده معتقد هستم که نهضت و قیام امام حسین(ع) احیاگر دین اسلام بوده است و اگر حرکت امام حسین(ع) نبود امروز دین اسلام هیچ اسم و رسمی نداشت.

 


انتهای پیام/

http://dana.ir/1408888
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی