شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:23 منتشر شده در مورخ: 1397/06/24 شناسه خبر: 1408917
اردوهای جهادی، نقطه امید مردم در مناطق محروم/ خدمت به خلق شیرینی کار جهادی است
یکی از جهادگران حاضر در گروه های جهادی با بیان اینکه شرکت در اردوهای جهادی مقدمه ای برای خودسازی است، گفت: خدمت به خلق شیرینی کار جهادی در مناطق محروم است به ویژه هنگامی که لبخند بر لبان مردمی حک می شود که از کوچکترین رفاهیات موجود به دور هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، اردوهای جهادی حرکتی بسیار مهم و انسان ساز است که چندین سال به همت جهادگران بسیجی برنامه ریزی و انجام می شود.
در این مسیر پیرو جوان، زن ومرد از هر قشری سختی کار و دوری از خانواده را در جهت خدمت به محرومین و آبادانی کشور به جان می‌خرند تا علاوه بر کار جهادی به سازندگی و خودسازی موجود این اردوها دست یابند؛ در این راه که به جرات می توان گفت سازندگی مقدس‌ترین غنیمت باقی مانده از این سفرها است افراد بسیار زیادی بودند که با حضور در این اردوها توانستند سیر کمال و خوشبختی را طی کنند.
حرکتی که قدمتی به اندازه یک دهه دارد و بنای آن بر عشق و خدمت به مستضعفان و نیازمندان پایه گذاری شده و همت و تلاشی است که ره آورد انقلاب اسلامی می باشد.
با این تفاسیر اما اردوهای جهادی مقدمه ای بر سبک زندگی جهادی و تعمیق و گسترش روحیه ای جهادی است،که به آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت‌زدایی از چهره نقاط محروم می‌انجامد.
فعالیتی که تنها به امور عمرانی محدود نمی شود؛ بلکه برای امور فرهنگی و آموزشی، علمی و بهداشتی به ویژه در حاشیه شهرها که محرومیت بسیار بیشتر به چشم می خورد، حساب ویژه ای باز کرده است.
 

 
 
اردوهای جهادی تمرینی برای جهاد در زندگی است
 مسئول بسیج سازندگی شهرستان چابهار در این خصوص با بیان اینکه اردوهای جهادی علاوه بر خدمت رسانی به محرومان به خودسازی هم می پردازد ،گفت: اردوهای جهادی تمرینی برای جهاد در زندگی است و این توصیف ما را ناخودآگاه به یاد دلاوری‌های بچه‌هایی می‌اندازد که امروز خاطره‌شان برای ما الگو است.
علی پرورش افزود: اردوهای جهادی در شهرستان چابهار هم شامل مسائل آموزشی از جمله امور فرهنگی، دوره های قرآنی و احکام وعمرانی شامل ساخت و تکمیل مدرسه و مسجد در روستا و حاشیه شهر است.
 وی ادامه داد: پزشکی و سلامت یکی از شاخه های اصلی فعالیت است و افرادی که با مباحث بهداشتی و درمانی و نیز کمک های اولیه آشنایی دارند، می توانند در این عرصه، منشأ خیر باشند.
 

 
مسئول بسیج سازندگی چابهار بیان کرد: در قالب رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان محمدرسول الله(ص) 2 که از دهه اول تا پایان شهریورماه جاری در دست اجرا است، طی یک اقدام جهادی گروه جهادی شهید آوینی برای ساخت مدرسه ۶کلاسه در منطقه محروم روستای کپر نشین میر آباد چابهار در دست ساخت است.
پژوهش گفت: در رزمایش بزرگ عاشورایی سپاهیان در شهرستان چابهار 11 گروه جهادی برادر و خواهر بسیجی حضور دارند که خواهران بیشتر در مسائل امورات فرهنگی و برادران در امورات عمرانی در شهر نگور، بخش پلان و روستاهای محروم و حاشیه شهر فعالیت می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان چابهار 25 گروه جهادی فعالیت دارند در مدت برگزاری این اردوها به انجام فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، عمرانی، درمانی و تبلیغی برای ساکنین شهر و روستاها مبادرت کردند.
 

 
محیط اردوهای جهادی بستری برای تمرین ترک تعلق است
یکی از بسیجیان چابهاری که در چندین اردوی جهادی شرکت کرده است هم در این خصوص به خبرنگار ما گفت: این سخن پرمعنای حضرت امام(ره) را هیچ گاه نباید از یاد ببریم که فرمود: «تنها کسانی با ما تا آخر خط می مانند که درد فقر و محرومیت را چشیده باشند.»
 محمد افشار با اشاره به اینکه یکی از ارکان اردوهای جهادی، هجرت است، بیان کرد: جدایی از زندگی روزمره و حضور در محیطی با شرایط اولیه زندگی، این بستر را فراهم می آورد که شرکت کنندگان در این اردوها بیش از پیش، ضعف های فردی و تعلقات به زندگی روزمره را درک کنند.
وی افزود: محیط اردوی جهادی، بستر مناسبی برای تمرین ترک تعلق به دنیاست و خود را بسازیم تا بتوانیم جامعه مان را بسازیم.
وی با اشاره به اینکه هدفم از آمدن به این اردو‌ها این است که دردی را از روی دوش مردم بردارم، بیان کرد: حضور در بین مردم محروم و خدمت کردن به آن‌ها حس بسیار خوبی به انسان می‌دهد، که امیدوارم بتوانم در سال‌های آینده نیز این راه را ادامه دهم.
این جهادگر بسیجی با بیان اینکه شرکت در اردوهای جهادی مقدمه ای برای خودسازی است، گفت: خدمت به خلق شیرینی کار جهادی در مناطق محروم است به ویژه هنگامی که لبخند بر لبان مردمی حک می شود که از کوچکترین رفاهیات موجود به دور هستند.
 
آغاز اردوی جهادی 10 روزه دانشجویان بسیجی سراوان
شریف زاده مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: اردوی جهادی بسیج دانشجویی  دانشگاه پیام نور سراوان در حاشیه شهر در عرصه عمرانی و فرهنگی در قالب رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) آغاز شده است.
وی افزود: از اقدامات عمرانی که دانشجویان بسیجی انجام داده اند، می توان به بازسازی کلاس های درس مدرسه و همچنین مرمت کلاس ها اشاره کرد.
 
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: برگزاری جام فوتبال شهدای روستا در رده نونهالان، نوجوانان و جوانان و همچنین توزیع لوازم التحریر  میان دانش آموزان بی بضاعت در قالب رزمایش بزرگ اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) 2 انجام شد.
 شریف زاده با بیان اینکه در حاشیه این اردوی جهادی عمرانی و فرهنگی با خانواده معظم شهدا نیز دیدار داشته اند، گفت: این اردوی 10 روزه که با حضور دانشجویان بسیجی، بسیجیان پایگاه مقاومت روستا و مردم بومی در حال اجرا است، جهادگران با شعار " بسازیم تا ساخته شویم" و با هدف محرومیت زدایی و توسعه فرهنگی این روستا در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1408917
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی