شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:19 منتشر شده در مورخ: 1397/06/25 شناسه خبر: 1409032
از ابتدای ماه محرم تاکنون؛
ورود 11هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه به کشور/ سیستان و بلوچستان تنها دروازه دسترسی زائران پاکستانی به کربلای معلی
دبیر ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای محرم امسال تاکنون 11 هزار نفر از مرز میرجاوه وارد استان شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از عصرهامون، حجت الاسلام هاشم رعنایی عصر امروز در نشست خری با اصحاب رسانه، افزود: چند سالی است که در سیستان و بلوچستان، میزبان زائران  پاکستانی امام حسین(ع) هستیم، این زائران با ویزای دارای اعتبار دو ماه، از ایران عبور کرده و وارد کشور عراق می شوند.
وی با اشاره به این مطلب که سیستان و بلوچستان دروزه ورود زائران پاکستانی امام حسین(ع) است، ادامه داد: از ابتدای محرم تاکنون 11هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه وارد ایران شده که از این تعداد 4هزار نفر طی امروز وارد کشور شده اند و تا ساعاتی دیگر وارد زائر سرای امام رضا(ع) می شوند.
وی بیان کرد: خدمت رسانی به زائران پاکستانی، توسط ستاد مردمی اربعین انجام و همه اقدامات اعضاء ستاد اربعین در این بخش اجرا می شود.
این مسئول گفت: در راستای جمع آوری نذورات مردمی و ثبت نام خادمین،18مسجد در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان تعیین شده است.
وی با اشاره به این مطلب که مصوبات ستاد اربعین در استانداری و فرمانداری در حال پیگیری است، خاطر نشان کرد: سال گذشته 53هزار زائر پاکستانی وارد کشور شده اند و امسال پیش بینی می شود این رقم با 30درصد رشد، به 70هزار نفر برسد.
وی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر به زائران پاکستانی، دو هزار متر به فضای اسکان زائران در زائرسرای امام رضا(ع) افزوده شده است.
حجت الاسلام رعنایی، بیان کرد: اعزام مبلغ خانم و آقا، انجام سخنرانی و مداحی و اجرای تعزیه، غرفه کودک، کفاشی، آرایشگری، ماساژور، خیاطی و غیره از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای خدمت رسانی به زائران پاکستانی در زائرسرای امام رضا(ع) می باشد.
 
انتهای پیام//

http://dana.ir/1409032
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی